Debata: dlaczego odeszliśmy z Kościoła

Zapraszamy na debatę „Dlaczego odeszliśmy z Kościoła” z udziałem prof. Stanisława Obirka, Artura Nowaka, prof. Magdaleny Smoczyńskiej, prof. Agnieszki Graff, ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego. Rozmowę poprowadzi Ignacy Dudkiewicz.

Inspiracją do spotkania jest książka Stanisława Obirka i Artura Nowaka „Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła”, która ukaże się 26 lutego w Wydawnictwo AGORA

W rozmowie z Arturem Nowakiem Stanisław Obirek – były jezuita, jeden z niepokornych polskiego Kościoła, opowiada o swoim życiu. O dzieciństwie w pegeerze, studiach w Krakowie, doświadczeniach związanych z nadużyciami w Kościele, fascynacji zakonem jezuitów, studiach w Rzymie w okresie, gdy papieżem został Karol Wojtyła, życiu zakonnym, wreszcie o odejściu z Kościoła. Jan Paweł II i jego pontyfikat to centralny motyw tej mądrej i osobistej rozmowy. Daje ona możliwość spojrzenia na papieża Polaka z innej niż dominująca w Polsce perspektywy – chłodnej, rzeczowej i krytycznej. Ale życie profesora Obirka, antropologa kultury, teatrologa, teologa i historyka, to także fascynujące spotkania i wyjątkowe relacje z takimi postaciami jak Lem, Różewicz, Kołakowski, Tischner czy Bauman oraz niezliczone lektury. Wszystko to ukształtowało człowieka, który dusząc się w katolickiej doktrynie poszukiwał swojej „wąskiej ścieżki”.

Debata Dlaczego odeszliśmy z Kościoła?” odbędzie się 5 marca br. w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej” przy ulicy Czerskiej 8/10. Początek o godz. 18:30. 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie obowiązuje rejestracja.
 Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/2495673713987566/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.