Davies, Holland, Hatalska, Snyder – spór o historię jutra

„Historia jutra – spór o pamięć, fakty i fikcję w czasach internetu”.

Czy Facebook i Google są szansą, czy zagrożeniem dla demokracji? Co uchronić nas może przed nacjonalizmem i populizmem? Jaką historię zostawiamy przyszłym pokoleniom? Świętując 60. urodziny Wydawnictwa Znak, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie. Okazja jest dla nas ważna i niepowtarzalna, tak jak nasi znakomici goście, których nie było łatwo zebrać w jednym miejscu w jednym czasie.

Kilka dni po polskiej premierze nowej książki Timothy’ego Snydera „Droga do niewolności” oraz tuż po berlińskiej premierze najnowszego filmu Agnieszki Holland „Obywatel Jones” autorzy razem z Normanem Daviesem oraz analityczką trendów Natalią Hatalską spierać się będą o historię jutra – o pamięć, fakty i fikcję w czasach internetu. Jedną z najważniejszych dyskusji 2019 roku poprowadzą publicystka i działaczka społeczna Dominika Kozłowska oraz dziennikarz, szef redakcji zagranicznej TVN24 BiS Jacek Stawiski.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu m.in. najnowszej książki Timothy’ego Snydera. Mamy również nadzieję, że uda się zdradzić datę tegorocznej premiery monumentalnej autobiografii profesora Daviesa.

„Historia jutra – spór o pamięć, fakty i fikcję w czasach internetu”
Środa, 6 marca 2019, godz. 18.00
Audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa

Bezpłatne wejściówki na spotkanie w audytorium będą dostępne w kasach Muzeum oraz internetowym systemie sprzedaży www.bilety.polin.pl od piątku 1 marca, od godziny 12.00.
Muzeum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Streaming będzie dostępny w dwóch sąsiednich salach (bez konieczności rezerwacji). Wejście możliwe pod warunkiem dostępnych wolnych miejsc siedzących.

Spotkanie będzie można śledzić przez internet na http://www.facebook.com/WydawnictwoZnak.

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o przybycie co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem spotkania, co zagwarantuje Państwu miejsce siedzące i udział w wydarzeniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.