Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich wilanów 2022

W listopadzie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do bezpłatnego zwiedzania pałacu i parku! W programie pod nazwą Darmowy Listopad, zainicjowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uczestniczą liczne polskie muzea. Darmowy Listopad to okazja nie tylko do zwiedzania zabytków architektury, wystaw stałych i czasowych, ale także do udziału w wielu spotkaniach edukacyjnych, wykładach, konferencjach, warsztatach i lekcjach muzealnych.

Wizyta w oryginalnym barokowym pałacu króla Jana III pozwoli przyjrzeć się pamiątkom związanym z jego mieszkańcami, poznać wspaniałą kolekcję dzieł sztuki europejskiej i dalekowschodniej, a przede wszystkim historię i kulturę dawnej Rzeczypospolitej.

W Oranżerii można bezpłatnie oglądać wystawę „Obraz natury. Natura obrazu. Błażej Ostoja Lniski w Wilanowie” (ostatnie wejście o godz. 15.00).

W listopadzie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza także do udziału w ponad 130 bezpłatnych zajęciach edukacyjnych dla grup szkolnych. Tematy zajęć edukacyjnych dostępne są na stronie internetowej Muzeum: www.wilanow-palac.pl

Bezpłatne wejściówki można pobrać w kasie na przedpolu pałacu lub online. Park i historyczne ogrody wilanowskie otwarte są od godz. 9:00 do 15:00, pałac od godz. 10:00 do 16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:00).
Uwaga: zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła – plenerowej wystawy czasowej – wymaga wykupienia biletu.
Informacje: www.wilanow-palac.pl/darmowy_listopad_2022.html

Lista innych rezydencji biorących udział w akcji Darmowy Listopad – klik

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik