Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich 2018

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich 2018.

Już po raz siódmy Rezydencje Królewskie: Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zapraszają na “Darmowy listopad”. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem “Odzyskane dziedzictwo na stulecie niepodległości”.

Darmowy listopad w Łazienkach Królewskich

Zapraszamy do udziału w akcji “Darmowy listopad”, podczas której bezpłatnie zwiedzać można Łazienki Królewskie. Na naszych gości czeka też wiele atrakcji – wśród nich m.in. nowa wystawa czasowa poświęcona polskim orderom i odznaczeniom oraz spacery, warsztaty, wykłady i lekcje muzealne.

W Łazienkach Królewskich 17 i 18 listopada 2018 r. można będzie wziąć udział w wydarzeniach poświęconych odzyskanym dziełom z muzealnych kolekcji.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

więcej tu – klik


Darmowy listopad 2018 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po raz kolejny bierze udział w akcji Darmowy Listopad, aby zapewnić dostęp do dóbr kultury jak najszerszej publiczności.

Dla gości indywidualnych przygotowaliśmy weekend darmowych atrakcji edukacyjnych – zapraszamy do udziału w bogatym programie edukacyjnym w dniach 10 i 11 listopada 2018 r. 

W tym roku oferowaliśmy 100 bezpłatnych lekcji muzealnych dla szkół na stulecie niepodległości – informujemy, że pula zajęć została już wyczerpana.

UWAGA: w listopadzie wstęp na 1 i 2 trasę zwiedzania w pałacu, wejście do parku oraz do Królewskiego Ogrodu Światła są PŁATNE.

Więcej informacji – klik


Darmowy listopad w Zamku Królewskim 2018

Na chętnych czekają w Zamku m.in. weekendowe spotkania poświęcone odzyskanym dziełom z kolekcji oraz historii powojennej odbudowy gmachu. Z okazji wyjątkowej rocznicy zachęcamy nie tylko do zwiedzania ekspozycji stałej, ale także monumentalnej wystawy Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej. Niezwykle obszernej ekspozycji, syntetyzującej dzieje zmagań o suwerenność kraju w latach 1914-89, towarzyszyć będą lekcje muzealne, spacery tematyczne, wykłady, oprowadzanie kuratorskie oraz pokazy filmów.

UWAGA: 1 i 11 listopada Zamek będzie nieczynny

Więcej informacji – klik


ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU

www.wawel.krakow.pl/pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.