Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2017

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2017.

Już po raz szósty zapraszamy na „Darmowy listopad” do rezydencji królewskich. W Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Łazienkach Królewskich, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i w Zamku Królewskim na Wawelu przez cały miesiąc będzie można skorzystać z bezpłatnych lekcji, warsztatów, pokazów czy spacerów tematycznych. 

Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie oferuje uczniom na wszystkich etapach edukacji bezpłatne lekcje muzealne, których tematyką będzie życie codzienne i odświętne na dworze królewskim.

Zamek Królewski – Muzeum w Warszawie był nie tylko siedzibą monarchy, członków jego rodziny, licznego grona dworzan królewskich, ale także rezydowali tu najważniejsi urzędnicy państwowi, przebywali dostojnicy kościelni, wreszcie co pewien czas zbierali się na obradach posłowie i senatorowie z całej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Rezydencja królewska była miejscem gdzie kwitło życie dworskie i artystyczne, odbywały się wystawne gale i przyjęcia, podejmowano ambasadorów i posłów, zapadały najważniejsze decyzje dotyczące polityki wewnętrznej i zagranicznej monarchii polsko-litewskiej. Z drugiej zaś strony na dworze królewskim pracowało kilkuset służących i rzemieślników, którzy codziennie starali się sprostać licznym obowiązkom i pomóc władzy w wypełnianiu jego powinności.

Tematy muzealnych lekcji będą nawiązywać do tych dwóch – funkcjonujących w Zamku Królewskim  – światów. 

Muzeum Łazienki Królewskie – „Rezydencje królewskie – tu dzieje się historia”

Muzeum Łazienki Królewskie w ramach akcji „Darmowy listopad” przygotowało zwiedzanie, finisaż wystawy, oprowadzanie po Plerschu, lekcje, warsztaty dla rodzin, pokazy w Królewskiej Formierni czy wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.  

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaplanowało w sumie 200 lekcji, warsztatów i spacerów tematycznych. Tematy spotkań będą wybierane na bieżąco, tak by dopasować go do indywidualnych potrzeb grupy. 

Uwaga: Wstęp na wystawę stałą, wystawę w Apartamentach Marszałkowej Lubomirskiej, wystawę w Galerii Magazynowej, wejście do parku oraz do Królewskiego Ogrodu Światła są płatne.

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu przeprowadzi 100 bezpłatnych lekcji i warsztatów muzealnych na różne tematy. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się m.in. z historią Wawelu, a także codziennym życiem, tańcem i muzyką na wawelskim dworze. W każdej lekcji będzie mogła wziąć udział 30-osobowa grupa.

KIEDY: 2-30 listopada 2017

Program darmowych wydarzeń:

Łazienki Królewskie – klik

Muzeum Pałac w Wilanowie – kilk

Darmowy listopad 2017 w Zamku Królewskim w Warszawie


Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji „Darmowego listopada” wkrótce będą dostępne na stronach internetowych poszczególnych placówek:

www.zamek-krolewski.pl
www.wilanow-palac.art.pl
http://www.wawel.krakow.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.