Darmowe warsztaty z programowania dla dorosłych #POPCode

Zapraszamy Was na darmowe warsztaty programowania #POPCode , podczas których poznacie podstawy technologii frontendowych. Dzięki zajęciom praktycznym ze specjalistami fascynujący świat cyfrowej kreacji w końcu będzie w zasięgu ręki.

Tym razem koncentrujemy się na HTML, CSS i elementach JavaScript. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?
Hyper Text Markup Language czyli HTML. To w tym języku napisana jest każda strona internetowa, więc już to świadczy o znaczeniu i wadze tego narzędzia.
CSS (Cascading Style Sheets) jest językiem, który pozwala zadbać o część wizualną każdej strony. Bez niego byłyby „kanciaste” i nieprzyjazne w odbiorze. CSS to nic innego jak lista reguł, która pozwala ustalić, jak przeglądarka internetowa ma wyświetlać poszczególne elementy strony.
Z kolei JavaScript silnie wpływa na wypieranie Flasha. Dzisiaj korzysta się z tego narzędzia, żeby tworzyć chociażby gry przeglądarkowe. To język stosunkowo prosty, idealny do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Kod JS nie wymaga kompilacji, dzięki temu do jego tworzenia wystarczy notatnik lub przeglądarka. To również jeden z najpopularniejszych w ogóle języków programowania. Pod koniec 2018 roku niemal 12 mln programistów specjalizowało się w JS.

Szkolenie jest dedykowane osobom, które nie mają doświadczenia w programowaniu i chcą zdobyć nowe umiejętności.
To ostatnie już w tym roku spotkanie w ramach #POPCode, na które serdecznie zapraszamy!

Warsztaty odbędą się w siedzibie Centrum Projektów Polska Cyfrowa przy ul. Spokojnej 13a, 7 grudnia 2019r. od 9:30 do 17:30

Link do rejestracji: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/warszawa/zostan-cyfrowym-lingwista-z-popcode-html-css-js-ostatnia-szansa-na-udzial-w-bezplatnych-warsztatach-programowania-240753/?source=directory

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.