Darmowe rejsy edukacyjne po Wiśle w ramach akcji “Czysta Wisła”

UDOSTĘPNIJ
  • 133
  •  
  •  
  •  

Darmowe rejsy edukacyjne po Wiśle w ramach akcji “Czysta Wisła”.

Rejsy po Wiśle trwają od 8 czerwca do 15 września, w każdą sobotę i niedzielę o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00. Rejs trwa 1 godzinę, a w jego trakcie odbywa się wykład edukacyjny o historii Wisły i jej charakterystyce przyrodniczej.

Ilość miejsc na łódce jest ograniczona (10 miejsc). Zapisy na rejsy przyjmujemy pod numerem telefonu +48 534 222 226, na hasło „Czysta Wisła”.

Start: Przystań wodna od strony ZOO na Pradze.
Na skrzyżowaniu ulic Wybrzeże Helskie i Ratuszowa jest niebieska brama parkingowa, przy tej bramie parkingowej jest żółty szlaban. Trzeba kierować się drogą za żółtym szlabanem.

Rejsy po Wiśle są częścią kampanii “Przybij piątkę nad Wisłą”. Akcja realizuje 7 projektów z budżetu partycypacyjnego pod ogólną nazwą „Czysta Wisła” z podziałem zadań na dzielnice: Bielany, Praga Południe i Północ, Śródmieście, Wawer, Żoliborz (Centralny i Kępa Potocka).

Kampania ma na celu budowanie i podtrzymywanie wśród użytkowników rzeki i jej brzegów poczucia odpowiedzialności za wspólną przestrzeń, szczególnie w kontekście sprzątania po sobie. Celem bezpośrednim jest uprzątnięcie nieczystości na tzw. dzikich fragmentach wybrzeża wiślanego oraz wprowadzenie systemu monitoringu tych terenów, dla poprawienia jakości utrzymania tam porządku.

Celem projektu jest również integracja społeczności danej dzielnicy i skupienie obszaru jej zainteresowań wokół terenów nadwiślańskich.

Projekt zakłada realizację szeregu działań, takich jak szkolenia, cykle wykładów, warsztaty i rejsy oraz plenerowe imprezy integracyjne umożliwiające nie tylko integrację uczestników, ale też utożsamianie się z Wisłą i jej brzegami.

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.