Dar Młodzieży zacumował w San Francisco

fot. Piotr Lewandowski

Dar Młodzieży w ramach Rejsu Niepodległości zacumował w San Francisco.

Polska „Biała Fregata” zawitała 20 grudnia do portu na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki. To już 16 przystanek na trasie Rejsu Niepodległości, organizowanego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami rejsu są: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytet Morski w Gdyni i Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl, a głównym sponsorem jest PKN ORLEN.

Majestatycznym widokiem było przepłynięcie pod słynnym mostem Golden Gate Bridge przed wejściem fregaty do portu. W ceremonii powitania statku brał udział konsul honorowy w San Francisco Christopher Kerosky. Podczas wizyty Daru Młodzieży zaplanowany jest lunch biznesowy i koncerty. Statek budzi zachwyt Polonii oraz Amerykanów, którzy mogą wejść na pokład i zwiedzać żaglowiec.

Ideą Rejsu Niepodległości jest uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to rejs dookoła świata, a kulminacyjnym momentem będą Światowe Dni Młodzieży w Panamie z papieżem Franciszkiem. W rejsie, poza stałą załogą i praktykantami, biorą udział młodzi ambasadorzy Polski – laureaci konkursu. Jest to drugi w historii rejs dookoła świata Darem Młodzieży.

Rejs Niepodległości to promocja Polski na całym świecie. Sponsorami są: PKN Orlen, Tauron i Polska Fundacja Narodowa.

Zachęcamy do śledzenia naszego polskiego statku na trasie rejsu dookoła świata i publikowania w swoich kanałach informacji na temat Rejsu Niepodległości – klik

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.