Dancing ze Skadyktatorem

Dancing ze Skadyktatorem.

Skadyktator i Jego Kosmiczne Combo w Spatiff`ie przywołają taneczną dancingową totalność lat`60 i sięga do zaSKAkujących źródeł, gdzie muzyka jest zawsze wspólną pieśnią.

Ska, ska-jazz, rocksteady, reggae, soul, mento, calypso, shuffle wszystko co mięści się pomiędzy tym co ukryte, odkryte i tańczące. Do instrumentarium Kosmicznego Combo dołącza tuba, suzafon i puzon.
Dżwięk głośno i słodko brzmiącej sekcji instrumentów dętych-blaszanych, gitarowy ska-beat, mocne tempo perkusji i Skadyktator w roli wodzireja – prawdziwy ska-kontredans!

Staropolskie „skakać” znaczyło także „tańczyć” – istotę skoku stanowi zaś to, co jest przed nim: moment gotowości, spięcie mięśni, czas, w którym ciało się kurczy, przenika ziemię, pozwala się dotknąć, przetworzyć; impuls, który zdradza pragnienie istnienia!

Ska to muzyka, która wywodzi się z dansingowej tradycji Karaibów i Ameryki.
Rhytm’n’blues, calypso, mento a nawet tango, splecione w kształcie ciała poruszającego się zgodnie ze wzorem dynamicznego beatu jamajskiego ska.
Roztańczona – dancingowa Jamajka!
Po uzyskaniu niepodległości w 1962 roku, to muzyka SKA najintensywniej wyrażała nastroje społeczne na Jamajce. Karaibskie style muzyczne – mento czy calypso – przekornie wymieszane z rhytm`n`bleusową inspiracją ze stacji radiowych z Nowego Orleanu, okazało się prawdziwym hitem, niespotykaną wcześniej eksplozją popytu i podaży – energetycznie jazzujących muzyków i spragnionych nowego rytmu tancerzy.

Skład Kosmicznego Combo:

Sławek Pawlak – perkusja
Karol Pierstrak – bas
Jan Kasia – gitara
Roc Warden – gitara
Deny Grzeszyk – tenor sax
Piotr Wróbel – tuba, puzon
Skadyktator – trąbka, wokal,


23 marca 2017, godz. 20:30

SPATiF, al. Jerozolimskie 45

bilety 10/15

źródło: materiały organizatora

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.