Czytanie performatywne Bima: Agneta Pleijel „Schulz goes Kafka”

Czytanie performatywne Bima: Agneta Pleijel „Schulz goes Kafka”.

Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa i Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/ zapraszają na kolejne czytanie performatywne z teatralnego cyklu Bima już 15 lutego 2018 roku! Tym razem będzie czeka nas czytanie tekstu Agnety Pleijel „Schulz goes Kafka” (tłum. Elżbieta Frątczak-Nowotny) w reżyserii Marcina Kopcia! Dyskusję po czytaniu poprowadzi Justyna Jaworska z Magazynu Dialog.

Franz Kafka żył w latach 1883-1924. Bruno Schulz w latach 1892-1942. W rzeczywistości obaj pisarze nigdy się nie spotkali. Józefina Szelińska była przez kilka lat narzeczoną Brunona Schulza. W 1936 roku przetłumaczyła na polski powieść Kafki „Proces”. Bruno Schulz napisał do niej posłowie. Bruno Schulz zginął w 1942 roku z rąk niemieckich nazistów w swoim rodzinnym mieście, Drohobyczu. Sztuka jest wyimaginowanym spotkaniem tych trzech postaci.

W czytaniu udział wezmą: Szymon Nowak, Waldemar Barwiński, Judyta Turan. Czytanie powstaje we współpracy z gitarzystą jazzowym Tomkiem Lesiem oraz operatorem filmowym Filipem Drożdżem.

15 lutego 2018 roku, o 19:00

JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A

Obowiązkowe zapisy na darmowe wejściówki: biuro@jccwarszawa.pl (z dopiskiem „Bima” w temacie)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.