Czytanie performatywne Bima: Agneta Pleijel “Schulz goes Kafka”

UDOSTĘPNIJ
  • 1
  •  
  •  
  •  

Czytanie performatywne Bima: Agneta Pleijel “Schulz goes Kafka”.

Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa i Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/ zapraszają na kolejne czytanie performatywne z teatralnego cyklu Bima już 15 lutego 2018 roku! Tym razem będzie czeka nas czytanie tekstu Agnety Pleijel “Schulz goes Kafka” (tłum. Elżbieta Frątczak-Nowotny) w reżyserii Marcina Kopcia! Dyskusję po czytaniu poprowadzi Justyna Jaworska z Magazynu Dialog.

Franz Kafka żył w latach 1883-1924. Bruno Schulz w latach 1892-1942. W rzeczywistości obaj pisarze nigdy się nie spotkali. Józefina Szelińska była przez kilka lat narzeczoną Brunona Schulza. W 1936 roku przetłumaczyła na polski powieść Kafki “Proces”. Bruno Schulz napisał do niej posłowie. Bruno Schulz zginął w 1942 roku z rąk niemieckich nazistów w swoim rodzinnym mieście, Drohobyczu. Sztuka jest wyimaginowanym spotkaniem tych trzech postaci.

W czytaniu udział wezmą: Szymon Nowak, Waldemar Barwiński, Judyta Turan. Czytanie powstaje we współpracy z gitarzystą jazzowym Tomkiem Lesiem oraz operatorem filmowym Filipem Drożdżem.

15 lutego 2018 roku, o 19:00

JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A

Obowiązkowe zapisy na darmowe wejściówki: biuro@jccwarszawa.pl (z dopiskiem “Bima” w temacie)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.