Czym powinny charakteryzować się dobre odkurzacze budowlane z filtrem HEPA?

odkurzacze budowlane z filtrem HEPA
W trakcie cięcia lub przewiercania betonu, żelbetu i innych twardych materiałów powstaje mnóstwo pyłu oraz szlamu. Nie tylko aspekty porządkowe, ale również potrzeba zachowania precyzji cięcia sprawiają, że profesjonalni wykonawcy zawsze używają specjalnych odkurzaczy. Muszą one posiadać niezwykle dużą moc i specjalne systemu skutecznej kontroli pylenia wraz z odpowiednimi filtrami HEPA. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać dobry odkurzacz przemysłowy, ten artykuł powinien w tym pomóc!

Odkurzacze budowlane do pyłu i szlamu

Prace budowlane, rozbiórkowe i remontowe wymagają zastosowania specjalnych narzędzi do zbierania pyłu, który wytwarza się ze wszystkich ciętych i burzonych materiałów. Trudnością jest także szlam, który powstaje na skutek połączenia pyłów i zanieczyszczeń z wodą, którą polewa się w dużych ilościach używane tarcze diamentowe celem ich schłodzenia. Powstający w ten sposób brud jest bardzo trudny do zebrania, jeśli nie wykorzystuje się profesjonalnych narzędzi.

Odkurzacze przemysłowe z filtrem HEPA powstały specjalnie z myślą o ułatwieniu pracy ekipom budowlanym i remontowym. Wyposażone są w specjalne systemy kontroli pyłów i zanieczyszczeń oraz kolektory szlamu, które pomagają przy wierceniu, szlifowaniu lub cięciu twardych materiałów. Stając przed wyborem takiego urządzenia, warto zwrócić uwagę na liczbę zainstalowanych dodatkowych systemów. Odkurzacz powinien zawierać zintegrowany separator pyłu lub bardzo szczelną osłonę przeciwpyłową, co pomoże w bezpośrednim, punktowym przechwytywaniu zanieczyszczeń. Istnieją też rozwiązania modułowe, które umożliwiają podłączenie wybranych modułów do głównego narzędzia w razie potrzeby celem zwiększenia jego funkcjonalności.

Dobre odkurzacze przemysłowe z filtrem HEPA

Filtracja to jeden z najważniejszych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza budowlanego. Odkurzacze przemysłowe z filtrem HEPA (https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/ ) będą najlepszym wyborem, gwarantującym bezpieczeństwo pracy operatorów, jak i najwyższe standardy czystości pomieszczeń. Wykorzystywane są bowiem nie tylko przy cięciu lub piłowaniu betonu, żelbetu i stali, ale także przy szlifowaniu podłóg betonowych lub glazury. Najpopularniejszym wariantem są skuteczne filtry cząsteczkowe HEPA H13, które montowane są w najlepszych odkurzaczach przemysłowych.

/artykuł sponsorowany/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.