Czy zegarki zostaną wyparte przez telefony komórkowe?

Czy zegarki zostaną wyparte przez telefony komórkowe

Niegdyś zegarek noszony na ręce był przedmiotem marzeń. Te dobre zegarki były, i nadal są, bardzo drogie. Dziś każdy może mieć zegarek, a i tak coraz więcej osób rezygnuje z ich kupna. Czy to znaczy, że zegarki niebawem całkowicie znikną z rynku?

Która godzina? Dziś nie patrzymy na zegarek, ale na telefon

Zegarek na przegubie ręki nie jest dziś taką oczywistością jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Coraz rzadziej można usłyszeć na ulicy pytanie o godzinę. Powód jest dość prosty – dziś każdy ma telefon komórkowy i to na nim sprawdza bieżący czas. Mimo to nadal wiele osób nosi zegarki. Czasem są to tradycyjne modele nakręcane, czasem nowoczesne zegarki na baterie, a zdarzają się też smartwatche mające stałe połączenie z internetem. Zegarek często pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale też ozdobną. Wiele osób nosi go, by podkreślić swój status społeczny. Niektóre zegarki są bowiem bardzo drogie. Inne są po prostu eleganckie. Są też osoby przywiązane do tradycji, które zwyczajnie lubią nosić zegarki mimo posiadania telefonu.

Jaki wybrać dobry zegarek?

I znowu musimy odwołać się do historii. Niegdyś dobrym zegarkiem był ten, który punktualnie chodził. Wbrew pozorom nie było to oczywiste, bo zegarki z mechanizmami opartymi na kołach zębatych potrafiły się spieszyć lub późnić. Nowoczesne zegarki cyfrowe nie mają takiego problemu. Oferują za to szereg innych funkcjonalności, w których można się pogubić.

Dobry zegarek powinien mieć czytelny wyświetlacz lub cyferblat. Miło będzie, gdy pokaże datę, aktualną godzinę w innej strefie czasowej. Smartwatche pokazują też aktualną prognozę pogody, mają wbudowany krokomierz, monitor snu i kilka innych ciekawych funkcji.

Czy warto kupować markowe zegarki?

Markowe zegarki mają to do siebie, że nie należą do tanich, ale też ich jakość jest znacznie wyższa od jakości tanich czasomierzy, które można kupić choćby w przysłowiowym kiosku na dworcu.

Na pewno markowe zegarki, np. z linii Casio vintage będą ekskluzywną ozdobą męskiego przegubu. Podobnie warto wziąć pod uwagę zegarki typu Rolex. Jeden z nich trafił nawet na prestiżową listę najdroższych zegarków na świecie.

Markowy zegarek to dobra propozycja na prezent. Może też być lokatą kapitału, a przy odrobinie szczęścia stać się rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

/artykuł sponsorowany/

Reklama