Czy warto kupować używany sprzęt narciarski?

używany sprzęt narciarski
Wypożyczony, nowy czy używany? Jaki sprzęt narciarski naprawdę warto kupić? Sprawdzamy, na co uważać i jak bezpiecznie oszczędzać na zakupach sprzętu narciarskiego.

Ryzykowny zakup

Sprzęt narciarski nie należy do najtańszych, a to wielu z nas skłania do wypożyczenia go jednorazowo na stoku lub zakupienia sprzętu używanego. Pierwsza opcja jest zdecydowanie najmniej trafnym wyborem, szczególnie w przypadku osób, które korzystają z zimowego szaleństwa częściej niż raz  lub kilka razy w sezonie. Wypożyczalnie to swego rodzaju loteria jeśli chodzi o wybór sprzętu – dostajemy to, co akurat jest dostępne, a nawet jeśli trafimy na sprzęt we w miarę dobrej jakości, każdorazowo musimy na nowo przyzwyczajać się choćby do nart.

Na zakup sprzętu używanego nie powinny decydować się osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia ze sprzętem narciarskim. Nieuczciwy sprzedawca może bowiem dosyć łatwo ukryć pewne wady, które nawet dla wprawnego oka mogą być ciężkie do zauważenia. Ma to duże znaczenie, bo każdy ubytek zmniejsza bezpieczeństwo użytkowania produktu. Sprzęt w niskiej cenie oferują często także wypożyczalnie, jednak kupowanie nart czy desek z takich źródeł zwykle kończy się niepomyślnie dla nabywcy.

Czy można się zabezpieczyć? W pewnym stopniu tak. Przede wszystkim należy przyjrzeć się nartom, a szczególnie ich bocznym krawędziom. Wszelkiego typu rozwarstwienia, zarysowania czy pęknięcia znacznie obniżają jakość sprzętu.

Kiedy warto kupić nowe narty?

Osoby o bardziej zaawansowanych umiejętnościach zdecydowanie powinny pomyśleć o zakupie nowego sprzętu narciarskiego (https://skiracecenter.pl/908-narty-head). Rozwijanie większych prędkości i szybsze manewrowanie nartami wymaga niezawodności sprzętu. Tę można uzyskać jedynie poprzez właściwe użytkowanie nart i innych części sprzętu narciarskiego oraz ich odpowiedniego przechowywania.

Działa to także w drugą stronę. Początkujący narciarze i osoby, które białemu szaleństwu oddają się maksymalnie kilka razy w sezonie mogą pomyśleć o kupnie używanego sprzętu – choćby na wypadek, gdyby po kilku zjazdach ten sport jednak nie przypadł nam do gustu.

Jak bezpiecznie oszczędzić na zakupie nart?

Nie ulega wątpliwości, że cena jest głównym kryterium, które skłania nas do kupna używanego sprzętu. W wielu przypadkach zakupu nowego sprzętu narciarskiego nie da się uniknąć. Czy w takiej sytuacji można oszczędzić w bezpieczny sposób? Oczywiście! Narty, buty, strój narciarski, a także akcesoria – wszystko to możemy kupić taniej. Jak? Przede wszystkim warto kupować sprzęt poza sezonem, kiedy także w sieci pojawiają się wyprzedaże. Ten okres trwa mniej więcej od lutego do kwietnia. To czas, kiedy w atrakcyjnych cenach znaleźć można nawet produkty najbardziej renomowanych, światowych marek. Przez cały sezon warto szukać także modeli z ubiegłego roku. Będą one z pewnością tańsze, a ich jakość nie będzie odbiegać od produktów z najnowszej kolekcji.

Jeśli szukasz nowego sprzętu narciarskiego w promocji, sprawdź stronę https://skiracecenter.pl/

Warto także unikać skrajności – jako średnio zaawansowani narciarze być może nie musimy od razu kupować najdroższych produktów, ale nie opłaca się także kupowanie tych najtańszych. W przypadku sprzętu narciarskiego niska cena często idzie w parze z wątpliwą jakością. Sprzęt nieco droższy z pewnością zwróci nam się również z czasem, ponieważ będziemy korzystać z niego dłużej.

Ostateczna decyzja należy do każdego indywidualnie, ale na pewno warto rozważyć każdą z opcji. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie pewien kompromis. Można kupić używane drobne akcesoria, a oszczędzoną gotówkę przeznaczyć na lepszej jakości narty czy buty.

Sprawdź jeszcze inne zalety i wady zakupu używanych nart: https://skiracecenter.pl/info/narty-na-urlop-wypozyczac-czy-kupowac/

/materiał zewnętrzny/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.