Czy do teatru można zabrać dzieci?

Czy do teatru można zabrać dzieci?

Wiele osób uwielbiających teatr i różnorakie sztuki teatralne nie ma pojęcia, czy jest sens zabierania dziecka w tę przestrzeń. Tymczasem to może okazać się jednym z najważniejszych przeżyć na drodze kształtowania się dziecięcej wyobraźni, fantazji i wrażliwości estetycznej i artystycznej. Dlatego dziecko w teatrze to doskonały pomysł.

Może nie zawsze?

            Jednak warto tu podkreślić, że są takie spektakle, np. na stronach takich jak https://teatrkomedia.pl/ określana odpowiednią adnotacją (18+, spektakl tylko dla widzów dorosłych), na których dzieci nigdy być nie powinno. Trzeba bowiem znać miejsce i czas i wiadomo, że nie w każdej sytuacji dzieci mogą przebywać na widowni. Większość spektakli jest tak przygotowana, by być zrozumiałą dla widzów dorosłych, a co za tym idzie lepiej, by dzieci do takich sztuk nie zapraszać.

Specjalnie dla małych

            Są także przedstawienia, na które zaprasza się niemalże wyłącznie dzieci. Wynika to przede wszystkim z założenia, że dziecko powinno czerpać z teatru. Uczyć się pewnej dozy estetyki i sztuki. Dlatego powstają spektakle dedykowane młodym odbiorcom, ale i całe teatry, najczęściej skupiające się na działalności lalkarskiej. To sprawia, że mały odbiorca może bez trudu znaleźć w tej estetyce coś dla siebie i być częścią całego życia teatralnego, a w ten sposób już od najmłodszych lat być przekonywanym do różnorodności poglądów, szacunku do ludzi oraz faktu, że każdy ma prawo mieć inne spojrzenie na świat i dane kwestie. To poszerza dziecięce horyzonty.

Spektakle dla dużych i małych

            Część teatrów szuka jednak rozwiązań kompromisowych. To oznacza, że oprócz grania spektakli typowo dla widzów dorosłych, w swoich repertuarach ma także propozycje dla małych i dużych. Wizyta dziecka w teatrze wraz z rodzicem to niezwykłe wynagrodzenie i pokazanie, że spędzanie wspólnie czasu jest wyjątkowe i przyjemne. Warto więc odwiedzać takie adresy jak strona Teatru Komedia – https://teatrkomedia.pl/ – lub też innych warszawskich teatrów, by wybrać się na ciekawy i inspirujący wieczór z dzieckiem i pokazać mu nieco inny świat niż ten w komputerze czy za oknem.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.