Człowiek w kinie: „Steve Bannon. Czas przełomu”

Człowiek w kinie: Steve Bannon. Czas przełomu.

15 października 2019 zapraszamy na pokaz filmu „Steve Bannon. Czas przełomu” w reżyserii Alison Klayman, który rozpocznie drugą edycję cyklu „Człowiek w kinie”!

O filmie: Steve Bannon to człowiek, który pomógł wprowadzić Donalda Trumpa do Białego Domu. Był szefem jego kampanii wyborczej, a potem doradcą i jednym z najbardziej wpływowych członków administracji rządowej. Jego nominacja na szefa strategów Białego Domu i do Rady Bezpieczeństwa Narodowego spotkała się z poparciem skrajnie prawicowych wyborców. Bannon to jeden z liderów ruchu „alt-right”, czyli tzw. „alternatywnej prawicy”. Sam określa siebie jako „populistyczny nacjonalista”. I choć odsunięto go od wpływów, nie zrezygnował z szerzenia swoich poglądów. Film przedstawia, kim tak naprawdę jest ten kontrowersyjny polityczny i społeczny aktywista.

Przed filmem wstęp Panoptykon o wtyczce #KtoCięnamierzył i wykorzystywaniu targetowania dla celów prowadzenia kampanii wyborczych.

Cykl „Człowiek w kinie” składa się z siedmiu nagradzanych filmów, poruszających temat szeroko rozumianych praw człowieka. W ramach drugiej edycji cyklu zaprezentowane zostaną filmy dotyczące między innymi praw kobiet oraz zmian klimatu. Wybranym pokazom będą towarzyszyły wydarzenia dodatkowe.

15 października o godzinie 20:00 w bar Studio (PKiN, Plac Defilad 1).

Wstęp wolny.

UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o rezerwację za pomocą formularza na stronie: https://amnesty.org.pl/czlowiek-w-kinie-powraca/#zapisz_sie.
Wkrótce więcej informacji o filmach w cyklu!

Fb-klik

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.