Czas na badania laboratoryjne prywatnie w Warszawie

Czy Twoje zdrowie szwankuje? Wykonaj badania laboratoryjne prywatnie w Warszawie, a dowiesz się, co może być tego przyczyną!

Profilaktyczne, prywatnie badania laboratoryjne, to bardzo ważny element diagnostyki klinicznej i to w przypadku wielu różnych dolegliwości.

 • Testy genetyczne powinny wykonać kobiety, które planują ciążę.

 • Badania podstawowe zaleca się każdemu, bo lepiej stawiać na prewencję, niż wdrażać leczenie – jeśli oczywiście jest taka możliwość.

 • Zarówno kobietom, jak i mężczyznom, rekomenduje się zbadanie poziomu żelaza we krwi i we włosach – anemia nie wybiera.

Tak naprawdę każdą niepokojącą dolegliwość należy skonsultować z lekarzem. Bez rzetelnej diagnostyki żaden lekarz nie będzie w stanie poprawnie zdiagnozować naszej choroby. Kompleksowa diagnostyka to w tym wypadku podstawa. Na szczęście w Centrum Zdrowia Panaceum można się przebadać bardzo dokładnie, szybko i w konkurencyjnej cenie. Wynika to z tego, że oferta Panaceum jest bardzo szeroka – w jej skład wchodzi aż 1900 badań laboratoryjnych!

Co można sprawdzić, decydując się na przeprowadzenie prywatnych badań laboratoryjnych?

Przychodząc do Panaceum, można przeprowadzić cały szereg kompleksowych i specjalistycznych badań – np.:

 • sprawdzić markery nowotworowe – powinien to zrobić każdy, kto już zmagał się z chorobą nowotworową, ale nie tylko, bo również Ci, którzy zaliczają się do grupy ryzyka,
 • zweryfikować, czy w naszym przypadku ryzyko zakrzepicy jest wysokie,
 • wykonać testy na nietolerancję pokarmową,
 • sprawdzić aktualny stan flory bakteryjnej (bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby),
 • wykonać badania przesiewowe dla potencjalnych dawców.

Jak się przygotować do badań laboratoryjnych, które zostaną wykonane prywatnie w Warszawie?

Większość prywatnie wykonywanych badań laboratoryjnych w Warszawie nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania poza stanem „na czczo”. Tego rodzaju badania laboratoryjne w Warszawie są wykonywane z krwi żylnej. Z całą pewnością nie są one więc obciążające dla osób, które się na nie decydują. Na badania najlepiej jest zgłosić się z samego rana, na czczo. Z kolei w przypadku niektórych z badań laboratoryjnych na kilka dni przed ich przeprowadzeniem powinno się powstrzymać od stosunków seksualnych, spożywania zwiększonej dawki alkoholu oraz innych używek. Oprócz tego należy również unikać silnego stresu. Warto również mieć na uwadze fakt, że na wynik przeprowadzonych prywatnie badań laboratoryjnych mogą również wpływać niektóre z zażywanych leków.

Kiedy warto wykonać prywatnie badania laboratoryjne?

Zawsze wtedy, gdy coś nas będzie niepokoiło. Może to być np.:

 • ogólne złe samopoczucie, uczucie zmęczenia i wyczerpania,
 • nagła utrata wagi,
 • problemy ze skórą, z włosami albo np. z paznokciami,
 • częste infekcje wirusowe i bakteryjne,
 • uporczywy trądzik (i wiele innych).

Oprócz tego warto omówić te niepokojące nas dolegliwości z lekarzem pierwszego kontaktu i wówczas to on zleci nam badania, które będą w danym wypadku niezbędne.

Ceny badań laboratoryjnych wcale nie są aż tak wysokie, jak mogłoby się Nam wydawać. Poza tym wszystkie prywatne badania laboratoryjne w Warszawie mają stały cennik, z którym w dowolnej chwili można się zapoznać (cennik badań laboratoryjnych prywatnie w Warszawie). Warto również mieć na uwadze fakt, że decydując się na oferowane obecnie pakiety badań, można sporo zaoszczędzić. Ponadto w ten sposób można od razu wykonać kilka badań, a oprócz tego wówczas nie trzeba będzie kilka razy oddawać krwi.

Badania laboratoryjne to jedno z największych osiągnięć współczesnej medycyny. Warto z nich korzystać, bo dzięki nim można dłużej zachować zdrowie. Z pewnością nie powinno się ich unikać, bo nie są ani bolesne, ani uciążliwe.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.