Cyrkowe atrakcje w Królikarni

Cyrkowe atrakcje w Królikarni

Już tylko przez miesiąc w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego można oglądać wystawę czasową „CYRK”. To ponad 150 dzieł o tematyce cyrkowej – obrazów, rzeźb, fotografii, plakatów, grafik i rysunków. Ekspozycji towarzyszy bogaty program wydarzeń. Wśród nich debaty o zwierzętach i warsztaty żonglerki.

Spacerem po Warszawie
W centrum Warszawy znajdowały się i znajdują „świątynie” handlu, sale widowisk i miejsca rozrywki. Spacerując po znanych ulicach i placach ścisłego centrum z widokiem na Pałac Kultury i Nauki, postaramy się spojrzeć na nie w niekonwencjonalny sposób, w poszukiwaniu śladów przeszłej rozrywki warszawiaków. Zapraszamy w piątek 9 września o godz. 18.00. Zbiórka na Dziedzińcu Lorentza przy Gmachu Głównym MNW (Aleje Jerozolimskie 3).

Naucz się żonglować
Już w najbliższą sobotę 10 września o godz. 11.00 zapraszamy młodzież i dorosłych na warsztaty nauki żonglerki. Sztuka ta wymaga cierpliwości, wytrwałości, precyzji, opanowania i pewności siebie. Podczas warsztatów cyrkowych w Parku Rzeźby w Królikarni krok po kroku poprowadzimy uczestników przez początki żonglowania. Zbiórka przed wejściem do Muzeum Rzeźby w Królikarni.

Rozmowa o cyrku i zwierzętach
XVIII-wieczny cyrk Charlesa Hughesa na koniec pokazu rezerwował specjalną atrakcję – polowanie na lisa z udziałem 24 psów. W podobnym czasie paryski cyrk Astleya chlubił się końmi tańczącymi menueta. Czy te praktyki można zaliczyć do przeszłości? O spojrzeniu na arenę cyrkową z perspektywy praw zwierząt rozmawiać będzie kuratorka wystawy „CYRK” Katarzyna Szydłowska-Schiller z dyrektorką poznańskiego ZOO Ewą Zgrabczyńską i pedagogiem cyrku – Pauliną Chodnicką. Zapraszamy do pałacu w Królikarni we środę 21 września o godz. 18.00.

Oprowadzania po wystawie
Oprowadzania to najlepsza okazja, by dokładnie poznać wystawę „CYRK”. Na ostatni weekend września zaplanowano spotkania z kuratorką ekspozycji, Katarzyną Szydłowską-Schiller i muzealnymi przewodnikami. Jedno z oprowadzań odbędzie się w Polskim Języku Migowym. Szczegółowy harmonogram spotkań na wystawie znajduje się na stronie internetowej.

Zapraszamy również do zapoznania się z dodatkowymi materiałami i katalogiem towarzyszącym ekspozycji.

Godziny otwarcia Muzeum Rzeźby w Królikarni dla zwiedzających
poniedziałki–wtorki: nieczynne
środy: 10.00–18.00
czwartki: 12.00–20.00
piątki–niedziele: 10.00–18.00

Fot. Bartosz Bajerski

/materiały prasowe/

Reklama