Cykl „Wtedy–teraz”: Kazimierz Karabasz

Cykl „Wtedy–teraz”: Kazimierz Karabasz.

14 października 2017 roku, bohaterem odsłony cyklu „Wtedy–teraz” będzie Kazimierz Karabasz, który wpłynął swą estetyką i postawą etyczną na pokolenia polskich i światowych dokumentalistów. Wieczór uzupełni projekcja filmu poświęconego postaci Karabasza i spotkanie z jego reżyserem – Andrzejem Sapiją.

18:00 Wtedy | Filmy Kazimierza Karabasza
Muzykanci, reż. Kazimierz Karabasz, 1960, 9 minut
Ludzie w drodze, reż. Kazimierz Karabasz, 1960, 10 minut
Węzeł, reż. Kazimierz Karabasz, 1961, 10 minut
Krystyna M., reż. Kazimierz Karabasz, 1973, 33 minuty
wiecej: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/kazimierz-karabasz-wtedy-teraz/

19:15 Spotkanie z Andrzejem Sapiją
Spotkanie z Andrzejem Sapiją, reżyserem filmów dokumentalnych i pedagogiem Szkoły Filmowej w Łodzi, który nazywa Kazimierza Karabasza swoim „nauczycielem i przewodnikiem. Kimś, kto określa sferę etyczną zawodu”. Rozmowę poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

20:15 Teraz | Film uzupełniający
Intensywność patrzenia, reż. Andrzej Sapija, 2016, 67 minut

Dokument o Kazimierzu Karabaszu – zrealizowany metodą Karabasza. Liryczny film poświęcony metodzie pracy z bohaterem i wieloletnim doświadczeniom filmowym mistrza. Film powstał na podstawie licznych materiałów z jego osobistego archiwum.

Gdzie: NInA ul. Wałbrzyska 3/5

Wstęp:

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu Intensywność patrzenia, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.