Cykl Osobiście o Moniuszce: Rozmowa z Elżbietą Wróblewską i Adamem Kruszewskim

Cykl Osobiście o Moniuszce: Rozmowa z Elżbietą Wróblewską i Adamem Kruszewskim.

Zapraszamy w niedzielę 28 kwietnia do Saloniku Moniuszkowskiego na spotkanie z cyklu Osobiście o Moniuszce: Rozmowa z Elżbietą Wróblewską i Adamem Kruszewskim.

Rok Moniuszkowski skłania nas do poszukiwania tego, co w twórczości jego patrona mniej znane i niezbyt oczywiste. Poznajemy zapomniane pieśni, teatry operowe sięgają po tytuły rzadko wystawiane, jak „Paria” czy „Hrabina”.

Nie da się jednak ukryć, że to frazy ze „Strasznego dworu” znamy najlepiej. I dobrze się czujemy w „cichy dworku modrzewiowym”, gdzie pewni swych deklaracji młodzieńcy dumnie podkreślają swój „semper wolny stan”. W tej zgrabnie napisanej i pozornie lekkiej opowiastce o ulotnych postanowieniach, które wiodą bohaterów w stronę nieuchronnego miłosnego happy endu, Moniuszko wraz z librecistą Janem Chęcińskim opowiedział o Polsce, której wówczas przecież nie było.

O roli „Strasznego dworu” w kształtowaniu naszego myślenia o Moniuszce, a także muzycznych wyzwaniach, jakie ta partytura stawia przed śpiewakami porozmawiamy z Adamem Kruszewskim, który w roli Miecznika zachwyca publiczność od wielu lat, i Elżbietą Wróblewską wykonującą w Warszawie partię Jadwigi.

Na spotkaniu zostaną także zaprezentowane fragmenty „Strasznego dworu” w reżyserii Davida Pounteya z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, w którym wystąpili nasi goście.

Osobiście o Moniuszce – cykl spotkań z twórcami

28 kwietnia 2019 (niedziela), g. 15:30
Salonik Moniuszkowski w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

Rozmowa z Elżbietą Wróblewską i Adamem Kruszewskim. Osobiście o… Strasznym dworze
Prowadzenie: Agata Kwiecińska

Wstęp wolny

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.