Cykl koncertów Sounds of Art: Stabat Mater-Vivaldi i Pergolesi

Cykl koncertów Sounds of Art: Stabat Mater-Vivaldi i Pergolesi.

Fundacja Lakmé-Art zaprasza na czwarty koncert „Stabat Mater – Vivaldi i Pergolesi” z cyklu „Sounds of Art” organizowanego we współpracy z Muzeum Narodowe w Warszawie, który odbędzie się 23 kwietnia.

To już czwarty koncert z cyklu Sounds of Art. Tym razem publiczność będzie miała okazję wysłuchać i porównać dwa ujęcia Stabat Mater, perły muzyki religijnej, autorstwa wielkich mistrzów baroku – Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz Antonio Vivaldiego. Dzieło w dwóch odsłonach zaprezentują soliści Marta Boberska (sopran) i Jan Jakub Monowid (alt) oraz Lakme Art Ensemble pod kierownictwem muzycznym Tomasza Frycza.

„Sounds of Art” to harmonia sztuk. Cykl koncertów jest projektem zrodzonym na granicy dwóch sztuk – muzyki i malarstwa. On granicę tę zaciera, podkreśla jak wiele łączy dziedziny różnych sztuk i pokazuje, w jaki sposób mogą one ze sobą –w harmonii – współpracować. To nie przypadek, że inauguracja „Sounds of Art” zaplanowana została wraz z otwarciem nowej galerii sztuki dawnej w Muzeum Narodowym. Publiczność gorąco zachęca się aby udział w koncercie połączyć z wizytą w nowo otwartej galerii. Jest to wyjątkowa okazja do rozkoszowania się pięknem dzieł Lucasa Cranacha Starszego, Gentile Belliniego czy Sandro Botticelliego, a później brzmieniami muzyki dawnej dzieł Vivaldiego, Monteverdiego, Bacha i Pergolesiego.

23 kwietnia (niedziela), godz. 18.15

Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie
Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.