Concert Doina Lavric. Koncert rumuńskiej muzyki tradycyjnej

Concert Doina Lavric. Koncert rumuńskiej muzyki tradycyjnej.

Z okazji święta wiosny Mărţişor, Rumuński Instytut Kultury w Warszawie zaprasza na koncert rumuńskiej muzyki tradycyjnej
w wykonaniu Doiny Lavric (głos i lutnia).

Czwartek, 1 marca 2018, od. godz. 18.00
Ambasada Rumunii
ul. Chopina 10, Warszawa

Świętujmy razem Mărţişor!
Na każdą z Pań czeka wiosenna niespodzianka!

Wstęp wolny na podstawie dokumentu tożsamości.

Doina Lavric przywołuje na scenę dawny świat, który zdawał się zapomniany… Pieśni z czasów prostoty, pieśni, które przypominamy sobie nawet jeśli nigdy ich nie słyszeliśmy, pieśni o zapachu zapomnianych rytuałów magicznych. Śpiewa sama, akompaniując się czasami na lutni. Śpiewa o miłości i o cierpieniach powodowanych miłością, śpiewa o nieszczęściu i niepowodzeniach, o cierpieniu rozstania i o bólu samotności, śpiewa, aby ukoić swoją duszę. Śpiewa również wesołe pieśni, w które wpleciono żarty opowiadane niegdyś na wieczornicach. Niekiedy zatrzymuje się i opowiada dowcip lub wypowiada urywek zaklęcia.

„Doina Lavric nie pozostawia widzowi, a przede wszystkim słuchaczowi, żadnych wątpliwości, że pochodzi z baśniowej krainy, o której śpiewa akompaniując sobie na kobzie, ma bowiem w sobie godność książęcą, odpowiednią do śpiewania lirycznych pieśni ludowych (tzw. doină) i obrzędowych zaklęć.” (Sanda Vişan)

https://www.facebook.com/events/893420640827323/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.