Cinematic VR Nowy język filmu

CinematicVR – nowy język filmu.

Technologia VR i wideo 360 to nowe możliwości prowadzenia narracji, budowanej poprzez odczucie obecności i doświadczania historii przez widza. Tacy nadawcy jak BBC, Arte czy New York Times oraz marki jak Samsung, Facebook, Sony i inne korzystają już z tej technologii do tworzenia nowej jakości kontentu. VR i wideo 360 zdobywa też uznanie wśród twórców i producentów filmowych – daje zupełnie nowe, niespotykane dotąd, możliwości budowania historii i interakcji z widzami. CinematicVR od kilku lat pojawia się na najbardziej uznanych filmowych festiwalach na świecie, jak Venice Film Festival, Sundance i inne. Zauważony również przez amerykańską akademię filmową, cinematicVR bezsprzecznie staje się ważną częścią przemysłu filmowego. 

9 marca 2018, godz.10:00-13:00

Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną | ASP Warszawa, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 39

CZĘŚĆ 1: Wprowadzenie: ogólny obraz kategorii VR w Polsce i na świecie
VR / v360 – historia i zdefiniowanie kategorii
Przegląd hardware w kategorii z analizą mocnych i słabych stron
Inwestycje i plany rozwojowe kluczowych graczy: Google, Facebook, Apple, Samsung, Sony i inne

CZĘŚĆ 2: CinematicVR – nowy język filmu 
Organizacja produkcji: preprodukcja, na planie, postprodukcja
Storytelling i scenariusz
Reżyseria i DOP
Prezentacja wybranych kamer 360
Na przykładzie produkcji Mimo.ooo:
serial VR/PNDP/player.pl
reklama VR/Carffour/Napoleon/Saatchi/Dobro
G.E.N VR/TR Warszawa/Grzegorz Jarzyna/Premiera Yokohama
MARCIN ŁUNKIEWICZ
Założyciel Mimo.ooo, studia dedykowanemu kreacji, produkcji i dystrybucji formatów VR/v360. Rozpoczął działalność w 2008 roku, zakładając studio filmowe Zielony Pomidor. Od tamtej pory filmy i reklamy zrealizowane przez studio zdobyły ponad dwadzieścia nagród na festiwalach w Polsce i na świecie. Studio Zielony Pomidor realizuje ponad 200 projektów rocznie, od adaptacji reklamowych, czy nagrań dźwiękowych, do produkcji krótkometrażowych filmów i animacji. Pionier cinematicVR w Polsce. Od 2015 roku w ramach studia Mimo.ooo zrealizował wiele nowatorskich projektów w technologii VR/v360, od nieskomplikowanych projektów 360 do złożonych technologicznie aplikacji VR. Jeden z pomysłodawców i producent pierwszego na świecie serialu w 360 „Para nie do pary”.

MIMO.OOO 
Mimo.ooo jest studiem dedykowanym kreacji, produkcji i dystrybucji contentu VR i wideo 360, założonym przez Marcina Łunkiewicza w 2015 roku. Jest to pierwsze tego typu studio w Polsce z doświadczeniem w tworzeniu i produkcji immersywnego contentu. Od momentu powstania Mimo.ooo wyprodukowało wiele innowacyjnych i przełomowych realizacji cinematicVR. Jedną z najważniejszych produkcji studia jest pierwszy na świecie serial w technologii 360 „Para nie do pary” z Magdaleną Różczką i Pawłem Małaszyńskim w rolach głównych, wyprodukowany dla TVN i emitowany na platformie player.pl. Premiera serialu miała miejsce we wrześniu 2016 roku. W sierpniu 2017 roku Mimo.ooo w partnerstwie z Multikino uruchomiło pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych na świecie kin VR: MultikinoVR. Mimo.ooo jest również producentem wykonawczym innowacyjnej rejestracji spektaklu „G.E.N VR” w reżyserii Grzegorza Jarzyny dla TR Warszawa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.