Chopin wieczorową porą. Koncerty uczestników Eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego

Foto. J. Mozolewski / NIFC
Chopin wieczorową porą. Koncerty uczestników Eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego 

12 lipca rozpoczną się Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego, które potrwają aż do 23 lipca. Niemal 160 pianistów z całego świata będzie rywalizować o zakwalifikowanie do październikowego Konkursu.

Uczestników będzie można wysłuchać nie tylko podczas eliminacyjnych sesji przesłuchań – młodzi artyści zaprezentują przygotowany przez siebie program także podczas plenerowych koncertów na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina! 17 i 18 lipca w godz. 20:00-23:00 zapraszamy na recitale fortepianowe.

Pomiędzy występami pianistów na elewacji siedziby Muzeum wyświetlimy projekcję video mappingu przygotowanego przez Katarzynę Pawłowską. Multimedialna animacja ożywi pałac Gnińskich obrazami związanymi z Chopinem, jego utworami i bliskimi mu osobami. W pokazie wykorzystana zostanie także prywatna korespondencja kompozytora, dla której tłem muzycznym będą jego arcydzieła.
 
Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
Miejsce: taras Muzeum Fryderyka Chopina

W związku z ograniczeniami sanitarnymi na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina może znajdować się maksymalnie 70 osób. Nie ma możliwości wcześniejszego zarezerwowania miejsca. Uczestnicy będą wpuszczani w kolejności przybycia. Taras będzie otwarty od godziny 19:30.

Foto. J. Mozolewski / NIFC

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.