Chopin na Pradze

Wyśmienita zabawa przy dobrej muzyce z wyjątkowymi atrakcjami. Tak zapowiada się społeczno-kulturalne wydarzenie „Chopin na Pradze”, które w najbliższą sobotę, 19 czerwca o godzinie 17:00 odbędzie się na pl. Hallera w Warszawie. W nietypowy sposób zapozna ono mieszkańców stolicy z życiem i twórczością Fryderyka Chopina. Pomysłodawcą projektu jest Rafał Kotomski, Dyrektor-Redaktor Naczelny TVP3 Warszawa

Wydarzenie połączy historię z doświadczeniem obcowania z muzyką klasyczną. Tego dnia warszawiacy będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach, m. in. w grze miejskiej “Zagraj w Chopina”, przygotowanej przez Warszawskie Gry Miejskie i Chopin Point. „Chopin na Pradze” to także Street Piano – zaprosimy wszystkich chętnych do gry na fortepianie! Na pl. Hallera będzie można też posłuchać wywiadu z Aleksandrą Goetzen, autorką programu „Chopin – lekcje słuchania”, która w każdym odcinku swojego cyklu prezentuje dzieła tego wybitnego kompozytora.

Zaprosimy także uczestników do obejrzenia fragmentu spektaklu “Mały Chopin” oraz do wzięcia udziału w warsztatach lalkarskich z nauką animacji marionetki. Wśród pozostałych atrakcji m. in.:

  • wywiad z Aleksandrem Laskowskim, rzecznikiem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina
  • projekcja filmiku  “Co Chopin robił, gdy dorastał? Młodość Chopina” 
  • anegdoty o Fryderyku Chopinie – Paweł Bień, edukator NIFC
  • projekcje krótkich filmów o życiu i twórczości F. Chopina 

Uczestnikom wydarzenia będą umilać czas aktorzy Teatru Akt, którzy zorganizują przeróżne animacje.

Zaprosimy także na spotkanie z pianistą Krzysztofem Książkiem, półfinalistą XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Spotkania zakończymy projekcją recitalu Krzysztofa Książka. 

Kiedy i gdzie: 19 czerwca o godzinie 17:00 na pl. Hallera w Warszawie

FB: https://www.facebook.com/chopinnapradze

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.