Charytatywny koncert Lwowskiego Narodowego Chóru Męskiego „Dudaryk”

Charytatywny koncert Lwowskiego Narodowego Chóru Męskiego

STAND WITH UKRAINE” z Szewczenką
Zapraszamy Was na koncert Lwowskiego Narodowego Chóru Męskiego „Dudaryk”, który odbędzie się 22 marca o godz. 19:00 w Kino Elektronik

Wstęp wolny!
Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» czyli Lwowski Narodowy Chór Męski „Dudaryk” został założony w 1971 r. Od tego czasu podbija czołowe sceny świata. Historia jego występów i międzynarodowych tras koncertowych jest naprawdę imponująca – ma na swoim koncie blisko 3 tys. koncertów – m.in. w Carnegie Hall w USA, paryskiej Katedrze Notre Dame czy w Vancouver – Pacific International Festival Canada Place

„Dudaryk” pod batutą Dmytra Kacała zaprezentuje program „STAND WITH UKRAINE” z Szewczenką – to będzie spojrzenie na spuściznę ukraińskiego wieszcza Tarasa Szewczenki w kontekście trwającej właśnie wojny obronnej narodu ukraińskiego. Twórczość poety była i nadal jest jednym z symboli tożsamości Ukrainek i Ukraińców, a w obecnych tragicznych realiach stała się dobitnym patriotycznym manifestem.

„Dudaryk” to niekwestionowany autorytet w świecie ukraińskiej muzyki chóralnej. Jest laureatem Narodowej Nagrody im. Tarasa Szewczenki, będącej najwyższym państwowym odznaczeniem w dziedzinie kultury w Ukrainie.

Repertuar Chóru obejmuje całą gamę dawnej i współczesnej muzyki chóralnej. Jego interpretacje uznanych arcydzieł światowej muzyki klasycznej są wyjątkowe. To unikalne utwory, które zachwycają ukraińską dynamiką i bogactwem muzycznej palety.

22 marca o godz. 19:00 w Kino Elektronik

Wstęp wolny

Reklama