Charlotte Gainsbourg zagrała z synem w filmie „Oskarżony”

Oskazrozny Yvan Attal

Laureatka Złotej Palmy w Cannes Charlotte Gainsbourg wystąpiła razem ze swoim synem Benem Attalem w przejmującym dramacie „Oskarżony”. Film do polskich kin trafi już 28 stycznia 2022 roku.

Młody mężczyzna zostaje oskarżony o gwałt. Wkrótce pojawiają się liczne wątpliwości i pytania z tym związane. Czy rzeczywiście jest winny, a może sam jest ofiarą? Dwoje młodych bohaterów i ich bliscy zobaczą, jak ich życie i przekonania mogą zostać zniszczone, ale… czy prawda jest tylko jedna?

Francuski dramat „Oskarżony” wyreżyserowany przez zdobywcę Cezara Yvana Attala („Z pasją”) miał swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zagrali w nim m.in. Ben Attal („Z pasją”), Charlotte Gainsbourg („Antychryst”), Mathieu Kassovitz („Nienawiść”), Suzanne Jouannet. Yvan Attal nie wahał się przed powierzeniem głównych ról w filmie swojej życiowej partnerce Charlotte Gainsbourg i ich synowi Benowi.

ben attal

– „Patrzyłem na nich przede wszystkim jak na aktorów […] Zagraliśmy razem z Benem w filmie „Pieskie życie”, mieliśmy tam bardzo przejmującą scenę, która mnie bardzo dotknęła. Pomyślałem, że chciałbym znów to przeżyć, dzięki pracy przy nowym filmie. Zastanawiałem się też, kto mógłby zagrać jego matkę w „Oskarżonym”. Stwierdziłem wtedy, że najlepiej zrobi to jego własna matka. I miałem rację. Między nimi dzieją się ważne rzeczy na ekranie, bardzo dobrze widać emocje między tymi postaciami. Wybrałem ich, tak jak wybieram innych aktorów do ról w moich filmach” – mówi Yvan Attal

– „Yvan dokładnie wie, czego chce na planie. Jest super, ale też jest…bardzo szczery i mówi wprost, o co chodzi. Mimo, że jestem w tej branży już od dawna, nadal jestem bardzo wrażliwa na to, co dzieje się na planie, z tego względu zachowuję pewien dystans. Nie znaleźliśmy jeszcze idealnego sposobu na współpracę. A może właśnie to jest idealne rozwiązanie…” – podkreśla Charlotte Gainsbourg.

/ materiały prasowe/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.