Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni

Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni to przestrzeń edukacyjna, w której można wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą, zrelaksować się i aktywnie spędzić czas z dzieckiem

***
W Łazienkach Królewskich przyroda ściśle łączy się z historią i sztuką. Wielu gości odwiedzających Muzeum interesuje się ekologią i tym, co każdy z nas może zrobić, by chronić naturę i zachować dla przyszłych pokoleń takie miejsca, jak Łazienki Królewskie. Centrum Edukacji Ekologicznej jest odpowiedzią na to zainteresowanie.

Mieści się ono w Nowej Palmiarni ?goo.gl/maps/H7NHBdnoGQB2 – przeszklonym pawilonie usytuowanym w północno-wschodniej części Łazienek Królewskich, między Koszarami Kantonistów i hipodromem. Składa się z trzech stref: relaksacyjnej z „zieloną biblioteką”, pracowni ekologicznej oraz strefy malucha. Całe wnętrze wypełnione jest roślinami z różnych stron świata

? STREFA RELAKSACYJNA

Na naszych gości czekają wygodne bujane gniazda, wykonane z bazaltowej skały wulkanicznej. Siedząc w nich, można się zrelaksować i oddać lekturze z „zielonej biblioteki”, w której znajdują się opowieści o zwierzętach, poradniki ogrodnicze, pięknie ilustrowane albumy przyrodnicze oraz książki dla dzieci, zachęcające najmłodszych do zainteresowania się otaczającym ich światem. Osoby lubiące aktywne spędzać czas, mogą połączyć czytanie z jazdą na stacjonarnym rowerze i pedałując, ładować telefon w ekologicznej ładowarce.

? PRACOWNIA EKOLOGICZNA

To strefa warsztatowa z dwoma dużym stołami do pracy, wyposażona w przystępne dla różnych grup odbiorców materiały i pomoce edukacyjne, które umożliwiają prowadzenie doświadczeń i obserwacji przyrodniczych. Osoby z niepełnosprawnościami skorzystać mogą z nowoczesnych rozwiązań i pomocy, takich jak audiodeskrypcje i mobilne audioguidy.

? STREFA MAŁEGO PRZYRODNIKA

Dywan ze sztucznej trawy, pufy w kształcie pni drzew oraz bujaki z naturalnych tworzyw umożliwiają naszym najmłodszym gościom aktywne spędzanie czasu. Dzieci mogą się też bawić ekologicznymi układankami oraz obserwować figurki ptaków, wykonane na wzór skrzydlatych mieszkańców łazienkowskich ogrodów.

? UDOGODNIENIA

Do dyspozycji naszych gości są:

? Książki i materiały edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
? Mikroskopy oraz zestawy do sporządzania preparatów;
? Prasy do suszenia roślin;
? Ekologiczna ładowarka rowerowa do urządzeń mobilnych;
? Pojemnik na zużyte baterie, wyposażony w tester baterii;
? Szatnia;
? Toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami;
? Dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi (pętle indukcyjne, zestawy mobilnych audioguidów, audiodeskrypcje).

? GODZINY OTWARCIA

W sezonie zimowym (październik-kwiecień) Centrum Edukacji Ekologicznej otwarte jest we wtorki i w czwartki w godz. 10.00-15.00.

? WSTĘP

Do Centrum Edukacji Ekologicznej wstęp jest wolny – bezpłatnie korzystać można ze wszystkich trzech stref: relaksacyjnej, pracowni ekologicznej i strefy malucha.

Ekowarsztaty „Zielone spiżarnie”, „Królewski zielnik” i Sztuka mikroskopowania” dla grup – 12 zł/os. Informacje i zapisy: (+48) 22 50 60 183, edukacja@lazienki-krolewskie.pl

FB-klik

***
Wyposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Muzeum Łazienki Królewskie sfinansowane zostało ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura Kultury 2018”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.