Centralne Obchody Dnia Strażaka 2025 oraz Piknik Strażacki w Ogrodzie Saskim

Piknik Strażacki w Ogrodzie Saskim

Centralne Obchody Dnia Strażaka 2025 odbędą się w niedzielę, 4 maja 2025 roku w Warszawie.

Uroczystości oficjalne

  • 7:30Msza święta w intencji strażaków PSP i OSP oraz ich rodzin w Katedrze pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze.

  • 11:00Główne obchody na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, połączone z promocją na pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Komendant Główny PSP nadbryg. Wojciech Kruczek, rektor-komendant Akademii Pożarniczej st. bryg. dr inż. Tomasz Klimczak oraz prezes ZG ZOSP RP dh Waldemar Pawlak. Uroczystości objęte są Patronatem Honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W niedzielę, 4 maja 2025 r. o godz. 11:00 na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się Centralne Obchody Dnia Strażaka oraz promocja na pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej.

W godz. od 11.00 do 17.00 zapraszamy całe rodziny do odwiedzenia Pikniku Strażackiego w Ogrodzie Saskim, podczas którego przygotowane będzie wiele atrakcji dla dzieci, ale również dorosłych.

Piknik Strażacki w Ogrodzie Saskim

 W programie przewidziano liczne atrakcje dla całych rodzin, w tym:​

  • namiot dymowy,

  • strażacki tor przeszkód,

  • celowanie do tarczy „SIKAWKĄ”,

  • pokazy psów ratowniczych,

  • ścianka wspinaczkowa,

  • układanie skrzynek w pionie,

  • pokazy ratownictwa medycznego i chemicznego,

  • prezentacje jednostek OSP.

Wstęp wolny

FB: https://www.facebook.com/kmpspwarszawa


Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj naszą działalność: https://buycoffee.to/warsawnow


Przeczytaj też:

11 listopada 2023 wstęp do Muzeum Narodowego jest bezpłatny!
Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzea za darmo Warszawa – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik
Reklama