CAVALIADA WARSZAWA 1-4 marca 2018

CAVALIADA WARSZAWA 1 – 4 marca 2018.

Kilkaset koni, jeźdźcy z całego świata i cztery dni pełne sportowych emocji – tak zapowiada się siódma edycja zawodów jeździeckich Cavaliada Warszawa. Hala Torwaru zamieni się w wielki parkur, na którym zostaną rozegrane konkursy w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, crossie i powożeniu. Skoczkowie będą walczyć o awans do finału Pucharu Świata, który odbędzie się w tym roku w Paryżu. Specjalną atrakcją będzie spektakl inspirowany obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Cavaliada to święto miłośników koni, które łączy elementy sportowej rywalizacji, show oraz targów. Jako jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych został autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w trzech miastach: w Poznaniu, w Lublinie oraz w Warszawie. Wydarzenie jest organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Trzy wymiary Cavaliady

SPORT – Cavaliada to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach Cavaliady zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożenia, które są wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej. Zawody w skokach przez przeszkody w Warszawie są rozgrywane w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Cavaliada to jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata.

POKAZY – Ważną częścią każdej edycji imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. Do tej pory na arenach Cavaliady można było zobaczyć pokazy woltyżerki, kadryla sulek oraz sikawek konnych, a także prezentacje ogierów zimnokrwistych. W tym roku warszawska publiczność zosbacz specjalny spektakl z wykorzystaniem wielkoformatowej animacji, który obejmie całą powierzchnię parkuru warszawskiego Torwaru i będzie inspirowany obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

TARGI – Cavaliadzie towarzyszą zawsze Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji, pobudzanie zainteresowania hodowlą koni oraz profesjonalizacja i integracja polskiej branży jeździeckiej. Polski Związek Jeździecki szacuje, że w Polsce konno jeździ amatorsko lub zawodowo 500 tys. osób. Jeszcze kilka lat temu było to tylko 300 tys. osób. Liczba koni posiadających licencję Związku oraz tych, który wykorzystywane są rekreacji szacuje się na ok. 70 tys. szt.

Historia Cavaliady

Zawody jeździeckie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się  rokrocznie od roku 1995. Marka Cavaliada narodziła się w roku 2010. W Poznaniu odbyły się wtedy zawody o randze międzynarodowej z konkursem kwalifikacyjnym Pucharu Świata. Wtedy też zarysowała się formuła zakładająca podział wydarzeń na część targową, sportową i pokazową. Dzięki temu wydarzenie zyskało kompleksowy charakter i zaczęło przyciągać nową, coraz szerszą publiczność. W roku 2012 organizatorzy podjęli decyzję o organizacji Cavaliady w Warszawie, a w 2013 także na Targach Lublin. W roku 2016 z okazji 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich w Kołobrzegu odbyła się specjalna edycja wydarzenia Cavaliada Summer Jumping,  pierwsze w Europie międzynarodowe zawody jeździeckie z areną sportową zlokalizowaną na piaszczystej plaży.

Sportowe emocje Cavaliady

Cavaliada Warszawa zakończy pucharowy cykl CAVALADY Tour. Miłośnicy jeździectwa już od grudnia śledzili sportowe rozgrywki najlepszych jeźdźców i amazonek. Zawodnicy będą zdobywać także punkty do prestiżowego rankingu Longines. W Warszawie, oprócz poznamy też trzech najlepszych zawodników, którzy zakwalifikują się do Finału Pucharu Świata w Paryżu. Ogromne szansę ma Jarosław Skrzyczyński, reprezentant Klubu Jeździeckiego Agro Handel Śrem, który jest jednym Polakiem notowanym w TOP 100 najlepszych zawodników według Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej.
Program Cavaliady Warszawa to konkursy skoków przez przeszkody, zaprzęgów, WKKW, ujeżdżenia, a także amatorów emocjonującej rywalizacji sportowej. W każdym dniu publiczność obejrzy konkursy specjalne. Będą to PKO Grand Prix Warszawy, konkurs równoległy Venus vs Mars, Potęga Skoku, Speed&Music oraz Wechta Eventing Tour, Halowy Puchar Polski w Powożeniu i KPMG Dressage Cup.

Historyczne show na finał Cavaliady Tour

Międzynarodowe Targi Poznańskie wspólnie ze sponsorem głównym, PKO Bankiem Polskim przygotowują niezwykły spektakl inspirowany obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zapierające dech w piersiach widowisko nawiąże do wybranych bitew z historii Polski, które wpłynęły na losy naszego kraju i ukształtowany świadomość narodową Polaków. Głównym motywem będzie odwaga i waleczność polskich oddziałów konnych.
Projekcja materiału z wykorzystaniem wielkoformatowej animacji obejmie całą powierzchnię parkuru warszawskiego Torwaru. Stworzona w technologii 2,5D animacja przywoła m.in. sceny z bitew pod Grunwaldem i Wiedniem oraz Bitwy Warszawskiej. Na parkurze warszawskiego Torwaru z kłębów piasku wyłonią się konie i rycerze. Widzowie usłyszą tętent kopyt, poczują siłę szarży ułańskiej, a przede wszystkim piękno koni. Całość stworzy spójną opowieść odzwierciedlającą siłę i dumę narodową Polaków.

źródło: materiały prasowe

PROGRAM Cavaliada_Warszawa_2018 – klik


Mamy dla Was 4 wejściówki na drugi dzień wydarzenia.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać wejściówkę:

1. Zapisać się do newslettera Warsawnow.pl

2. Odpowiedzieć na pytanie, gdzie w Warszawie odbywać się będzie Cavaliada 2018.

3. Do 28 lutego 2018 roku wysłać zgłoszenie na adres: warsawnow@warsawnow.pl 

4. Spośród osób, które udzielą poprawnej odpowiedzi rozlozsujemy cztery wejściówki na drugi dzień Cavaliady 2018 w Warszawie.

5. Wejściówki przekażemy pocztą elektroniczną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.