Carrefour wspólnie z Caritas będą przeciwdziałać marnotrawstwu żywności w Polsce

Carrefour Polska odpowiadając na wymogi ustawy dotyczącej przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, podjął decyzję o kontynuacji i rozszerzeniu współpracy w tym zakresie z Caritas Polska. Podpisana umowa dotyczy współpracy i odbioru żywności w hiper- i supermarketach sieci na terenie całego kraju.

Wraz z nowym ustawodawstwem dotyczącym przeciwdziałania marnowaniu żywności, która obwiązuje od 1 marca 2020 roku, Carrefour zdecydował się rozszerzyć współpracę z Caritas Polska, z którą to organizacją sieć podpisała stosowną ogólnopolską umowę. Technicznie, kwestie przekazywania żywności pozostaną niezmienne. Przedstawiciele organizacji, w zależności od ustaleń z lokalnymi hiper- i supermarketami Carrefour, będą  pojawiać się w sklepach, aby odbierać przekazywane produkty, z zachowanym kilkudniowym terminem przydatności do spożycia.

Carrefour w ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju, od 2013 roku realizuje w Polsce program „STOP Marnotrawstwu”, którego celem jest przeciwdziałanie wszelkim formom marnotrawstwa na każdym szczeblu funkcjonowania firmy. W ramach tego programu w obszarze produktów, celem naszej firmy jest stałe zmniejszanie strat żywności, aby jak najwięcej uchronić przed zmarnowaniemmówi Justyna Orzeł, Wiceprezes Zarządu i Sekretarz Generalna Carrefour Polska. Kontynuacja i rozszerzenie współpracy z tym zakresie z Caritas Polska, to kolejny etap zacieśniania relacji między naszymi organizacjami, a także kolejna z inicjatyw na rzecz osób potrzebujących. Caritas, dzięki swoim działaniom jest w stanie nieść pomoc na terenie całego kraju, dlatego cieszymy się, że dzięki tej organizacji wiele osób wykluczonych otrzyma potrzebne wsparcie i ciepły posiłek przygotowany na bazie produktów przekazanych ze sklepów Carrefourdodaje Justyna Orzeł.

Carrefour Polska od wielu lat współpracuje z Caritas w Polsce. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Fundację Carrefour, kilka lat temu wspólnie zrealizowano program skierowany do dzieci „Dożywianie z Carrefour”. Na trzyletnią realizację programu przeznaczono wsparcie o wartości 3 mln 450 tys. złotych i wydano ponad 600 tys. posiłków.

Ponadto hiper- i supermarkety sieci regularnie włączają się w świąteczne zbiórki Caritas, pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. W ramach tych inicjatyw przed każdymi świętami Wielkiej Nocy oraz Bożego Narodzenia, w sklepach Carrefour można spotkać wolontariuszy Caritas zachęcających klientów do wsparcia osób potrzebujących i przekazywania produktów na rzecz ubogich.

Sklepy Carrefour w Warszawie włączyły się również aktywnie w nową inicjatywę Caritas Polska pod hasłem „Uratuję Cię!”. Jej celem jest pomaganie konkretnym osobom poprzez charytatywny serwis zbiórek internetowych. W największych sklepy sieci w Warszawie pojawiły się specjalne skarbonki Caritas „Uratuję Cię!”, do których klienci mogą przekazywać datki lub resztę ze swoich zakupów. To forma wsparcia, która z sukcesami była realizowana wcześniej w innych krajach działalności Carrefour i która z miesiąca na miesiąc cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich klientów, którzy chcą pomagać potrzebującym.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.