„Boskie dziecko”– fotoreportaż Anny Gondek-Grodkiewicz

UDOSTĘPNIJ
  • 2
  •  
  •  
  •  

20 marca 2018 roku w Faktycznym Domu Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Gondek-Grodkiewicz, laureatką konkursu Grand Press Photo 2017 w kategorii „Życie codzienne”.

📸Rozmowę o zwycięskim fotoreportażu „Boskie dziecko” oraz kulisach pracy fotografa poprowadzi Mariusz Szczygieł.

Patroni Medialni: 
National Geographic Polska, PRESS, Chillizet, Zwierciadło.pl 
Partnerzy wydarzenia: 
Instytut Reportażu, Faktyczny Dom Kultury

Stworzenie fotoreportażu na miarę najbardziej prestiżowej nagrody w branży fotografii prasowej wymaga nie tylko warsztatu fotograficznego, ale także niezwykłej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. Znalezienie ciekawej historii i autentycznego bohatera, to dopiero początek pracy. O kulisach swojego dwukrotnego pobytu w Tajlandii, spotkań z bohaterką reportażu Ah Mui i pracy nad zwycięskim reportażem opowie Anna Gondek-Grodkiewicz.

– W 2016 roku zakwalifikowałam się na międzynarodowe warsztaty największej agencji fotograficznej świata, legendarnej Magnum Photos, prowadzone przez Davida Alana Harveya oraz Jacoba Aue Sobola. Właśnie wtedy rozpoczęłam pracę nad reportażem „Boskie dziecko”. – mówi Anna Gondek-Grodkiewicz. – Podczas pobytu w Tajlandii zauważyłam na ulicach osoby noszące na rękach lalki, które wyglądają niczym prawdziwe dzieci. Ten widok nikogo tam nie dziwił. Bardzo mnie to zaintrygowało, więc postanowiłam odkodować ten fenomen i stworzyć na jego temat fotoreportaż.

👉👉👉 Po spotkaniu będzie można otrzymać upominek: fotografię z podpisem Anna Gondek-Grodkiewicz.

🥇Anna Gondek-Grodkiewicz – fotografka i dokumentalistka, w swojej twórczości skupiła się na reportażu humanistycznym, by ukazywać ludzi, ich emocjonalność oraz kulturę, którą reprezentują. Z aparatem przemierzyła pół świata, docierając do najodleglejszych zakątków na ziemi. Realizowała tematy wśród Indian Kuna Yala zamieszkujących wysy-py San Blas na Morzu Karaibskim, przedstawiała religijne rytuały kultur Ameryki Cen-tralnej, by wreszcie dotrzeć do kultów Tajlandii. Jest twórczynią fotografii filmowych do m.in „Wenecji” oraz „Afonii i Pszczół” Jana Jakuba Kolskiego. Swoją wiedzą i pasją, dzieli się na co dzień ze studentami jako wykładowca akademicki Instytutu Grafiki Uniwersy-tetu SWPS we Wrocławiu oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI: 
https://www.facebook.com/AnnaGondekGrodkiewicz/

20 marca 2018, godz. 19:00

Faktyczny Dom Kultury, Gałczyńskiego 12

Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.