Bolszewika goń! – Koncert z okazji 102 rocznicy Cudu nad Wisłą

Koncert z okazji 102 rocznicy Cudu nad Wisłą

Wydarzenie ma charakter patriotyczno – kulturalny. Jest okazją do zapoznania się z tradycyjnymi patriotycznymi pieśniami polskimi oraz z historią Polski. Buduje poczucie dumy wspólnotowej z sukcesu naszych dziadów, poprzez upamiętnienie i wspólne świętowanie tak ważnego wydarzenia dla historii Polski jak Bitwa Warszawska 1920 roku.

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej określana mianem „Cudu nad Wisłą”.

Koncert ma na celu uhonorować najważniejsze zwycięstwo oręża polskiego (od Wiktorii Wiedeńskiej w 1683 roku) – w Bitwiė Warszawskiej 1920r., które zadecydowało o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliło plany rozprzestrzenienia rewolucji na cała Europę. Jest też artystyczną odpowiedzią na aktualne wydarzenie za naszą wschodnią granicą.

Wysłuchamy patriotycznych pieśni i piosenek w wykonaniu tak znamienitych artystów jak m.in. Dariusz MALEO Malejonek, Miłka Małecka, Norbert SMOŁA Smoliński, Lilu, Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, Dominika Świątek, Helena Sokołowska. Przy oprawie muzycznej BIG BANDU pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.

Organizator : Fundacja Universitatis Varsoviensis
Współorganizator: Biuro Programu Niepodległa
Producent : Agencja Artystyczna „Gras” Sp. z.o.o.
Patroni medialni: Polskie Radio RDC, Radio Wnet, Telewizja Republika, Palladium

15 sierpnia 2022, godz. 18:00/ Klub Palladium

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Darmowe wejściówki do pobrania:
www.fundacjauv.org.pl
www.palladium.pl
FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.