Blok solidarnościowy na Strajku Kobiet!

Blok solidarnościowy na Strajku Kobiet!

Już w najbliższą sobotę, 28 listopada Strajk kobiet ponownie wychodzi na warszawskie ulice. Protest odbędzie się w 102 rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Ze względu na minione niedawno wydarzenia, będzie to również zgromadzenie pod hasłem „W imię matki, córki, siostry – przeciw przemocy policji”.

Jednocześnie w dniach 23-30 listopada ma miejsce tydzień solidarności z białoruskimi anarchist.k.ami i antyfaszyst.k.ami. Nasi towarzysze i towarzyszki zza wschodniej granicy już trzeci miesiąc mierzą się z gigantycznymi represjami – codziennie otrzymujemy szokujące informacje o policyjnej przemocy i inspirującym oporze, który jednoczy Białorusinki i Białorusinów w walce z dyktaturą 'prezydenta’ Łukaszenki.

Pamiętamy również o trwających wysiłkach emacypacyjnych w Demokratycznej Republice Rojavy, gdzie w praktyce realizuje się projekt radykalnej demokracji i wyzwolenia spod państwowych i patriarchalnych butów. Wzruszone listem solidarnościowym prosto ze strefy brutalnej wojny, chcemy symbolicznie wyrazić nasz bezgraniczny podziw i solidarność z każdą osobą zaangażowaną w ten wielki wysiłek – oddalone o ponad trzy tysiące kilometrów – jesteśmy również z Wami!

Walczymy o powszechne prawo do aborcji, bez zgniłych kompromisów. Na horyzoncie wciąż mamy niezbywalnie przysługujące nam wolność i równość! Chodź z nami, prawa zdobywa sie w walce!

Szukajcie nas pod flagami z trzema strzałkami, nasłuchujcie dźwięków samby. Będzie nam bardzo miło jeśli przygotujecie transparenty skierowane do osób w Białorusi i Rojavie.

Rewolucja jest kobietą!
Kobani – Mińsk – Warszawa
Wspólna sprawa!

Linki do oficjalnych wydarzeń: https://fb.me/e/cXslNo5uG i https://fb.me/e/1HGLKQuhG

Szczegóły toczących się spraw politycznych wobec anarchistów_ek, antyfaszystów_ek w Białorusi:
https://www.facebook.com/anarchistyczny.czarny.krzyz/posts/3514808408607354

Artykuł o Bialorusi: http://podbrukiem.bzzz.net/2020/11/25/rewolucja-jest-kobieta-bialoruska-kreatywna-i-nieugieta/

List z Rojavy do polskich kobiet (tłumaczenie dostępne na fb. @Kurdystan Info): https://womendefendrojava.net/en/2020/11/11/kongra-star-lets-struggle-together-solidarity-with-the-protests-in-poland/?fbclid=IwAR26UMPIJiWsT6X_2pivou3c3byAj_N3o-iyWu4SCaAQ3OnJTEmJKaj1qKs

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.