Blizna po cesarskim cięciu – czy można się jej pozbyć?

krem na blizny
UDOSTĘPNIJ

Narodziny dziecka to niezwykle emocjonujący moment. Nie bez powodu mówi się, że mama zapomina o całym bólu i wszystkich niedogodnościach porodu, kiedy po raz pierwszy tuli do piersi swoje dziecko. Właśnie tak zaprogramowała nas Matka Natura – odpowiadają za to hormony i zachodzące w organizmie procesy. Niemniej czasami poród nie przebiega w sposób naturalny, a po cesarskim cięciu pozostaje niechciana pamiątka – blizna. Czy można się jej pozbyć? Odpowiadamy w naszym artykule.

Blizna – jak powstaje i czy można się jej pozbyć?

Blizna powstaje w efekcie przerwania ciągłości skóry i powstania rany, która następnie ulega zagojeniu. Taki proces ma kilka faz. Wśród nich jest początkowa faza zapalna, organiczna faza zapalna, jak również proces gojenia. Po nim następuje faza przebudowy blizny, która ma wówczas za zadanie dorównać skórze stopniem wytrzymałości.

Niestety nie jest to do końca możliwe, gdyż blizna nie jest tak wytrzymała jak normalna skóra, która nie doznała zranienia. Niemniej prawidłowo wygojona rana pozostawia po sobie bliznę, która z czasem blednie i staje się niemalże niewidoczna.

Trzeba natomiast powiedzieć jasno, że nie da się blizny uniknąć. Można podejmować działania, które sprawią, że stanie się ona jak najmniej widoczna (na przykład za pomocą kremów: https://www.nowafarmacja.pl/krem-na-blizny) – jest to istotne szczególnie w przypadku blizn przerostowych.

Zapomnij o bliznach!

Jeśli chodzi o blizny po cesarskim cięciu, to wydaje się, że nie są one widoczne z powodu ich zlokalizowania.

Rzeczywiście, we współczesnym położnictwie stosuje się niezwykle estetyczne cięcie, położone poniżej linii majtek. Nie oznacza to jednak, że trzeba się pogodzić ze szpecącymi bliznami.

Najważniejszy jest komfort pacjenta. Jeśli zatem kobieta źle się czuje z powodu nieprawidłowo uformowanej blizny – należy sięgnąć po pomoc.

W jaki sposób można zredukować widoczność blizny? Przede wszystkim stosując kremy i maści. Na początku można również stosować silikonowe plastry, które wspomagają prawidłowe uformowanie się blizny.

Do najskuteczniejszych preparatów należą:

  • NoScar
  • Contractubex
  • Cepan
  • Sutricon
  • Kelo-cote
  • Scar-żel
  • Bliznasil

 

Blizny – co może zaoferować lekarz medycyny estetycznej?

Warto wiedzieć również o tym, że młode mamy mogą znaleźć pomoc w gabinetach medycyny estetycznej. Obecnie najpopularniejszą, a jednocześnie najskuteczniejszą, metodą jest połączenie lasera frakcyjnego (jego działanie uruchamia procesy naprawcze oraz produkcję włókien kolagenowych) z fibryną bogatopłytkową.

Terapia laserem jest metodą nieinwazyjną, gdyż polega na wprowadzeniu w strukturę skóry mikrowiązki lasera.Zabieg ten sprzyja regeneracji skóry, natomiast zastosowane fibryna bogatopłytkowa pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty terapeutyczne.

/artykuł sponsorowany/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.