„Biologia na czasie” – podręczniki zachęcające do nauki

podręczniki zachęcające do nauki
Biologia to dziedzina nauki, która niezmiennie fascynuje i zachwyca. Dzieje się tak głównie ze względu na fakt, że stanowi ona wiedzę o życiu. Dzięki niej dowiadujemy się, jak działa i funkcjonuje ludzki organizm. Poznajemy też świat zwierząt i roślin. Biologia towarzyszy ludziom na co dzień, dlatego tak ważne jest, by uczyć się jej od najmłodszych lat.

Biologia – sposób na poznanie świata

Biologia to niezwykle ciekawa, ale bardzo złożona nauka. Funkcjonowanie żywych organizmów, budowa komórek, geny czy ekologia to tematy, które często przynoszą uczniom problemy. Skomplikowane zagadnienia powodują trudności z przyswajaniem szczegółowych informacji. Aby zachęcić młodzież do nauki oraz sprawić, że uczęszczanie na lekcje biologii będzie dla nich przyjemnością, ważne jest przekazanie wiedzy w prosty i przystępny dla każdego sposób.

Biologia na czasie – seria ułatwiająca naukę

Kluczem do poznania i zrozumienia przez uczniów niezwykle tajemniczego świata istot żywych jest odpowiednio dobrany podręcznik. Seria „Biologia na czasie” autorstwa Jolanty Holeczek to książki, które przeprowadzą młodzież przez wszystkie tematy, począwszy od istoty badań biologicznych, które uczniowie poznają w pierwszej części, aż do szczegółowej budowy każdego z narządów człowieka. „Biologia na czasie 3. Zakres podstawowy” to skarbnica wiedzy dotyczącej także inżynierii genetycznej oraz niezwykle ciekawego zagadnienia, jakim jest klonowanie. Być może w niedługim czasie wpłynie ono znacząco na rozwój medycyny. 

Uporządkowane informacje

Seria „Biologia na czasie” od wydawnictwa Nowa Era to podręczniki, które cechuje holistyczne podejście do zagadnień biologicznych. Rozdziały każdej z książek podzielone są na części, które pomagają w uporządkowaniu informacji na dany temat. Sekcja „To było w szkole podstawowej” pomaga przypomnieć sobie już wcześniej nabytą wiedzę. Jest to doskonały wstęp do zapamiętania kolejnych informacji. Inne części pozwalają na określenie własnej opinii na temat niektórych zagadnień czy ustalenie ich hierarchii. Każdy rozdział zawiera również polecenia, których wykonanie pozwala na utrwalenie nabytej wiedzy. Podręczniki zawierają także propozycje prostych doświadczeń czy badań biologicznych możliwych do wykonania w sali lekcyjnej bądź w domu.

Podręczniki stworzone w ten sposób stanowią idealne przygotowanie zarówno do podstawowej, jak i rozszerzonej matury. W każdej chwili można wrócić do konkretnego tematu i przypomnieć sobie najważniejsze zagadnienia i ciekawostki. Seria podręczników „Biologia na czasie” sprawia, że nauka to przyjemność, a nie przykry obowiązek.

/artykuł sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.