Bilet Metropolitalny: Prażmów

Bilet Metropolitalny: Prażmów.

Rozszerzona oferta Warszawa+ cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców aglomeracji. Tylko w styczniu zakodowanych zostało niemal 22 tysiące biletów. Od 1 kwietnia do programu dołączy Prażmów.

Od 1 września 2018 r., dzięki decyzji warszawskich radnych, działa rozszerzona oferta dla podwarszawskich samorządów. Każda gmina aglomeracji ma do wyboru trzy poziomy dofinansowania zakupu biletów mieszkańcom. Dzięki temu mieszkaniec gminy, która podpisała porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3 za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych płaci tylko 120 zł, czyli o 60 zł mniej niż dotychczas. Bilet 90-dniowy normalny imienny z kolei, ważny w obu strefach kosztuje 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokrywa dany samorząd.

Oferta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców podwarszawskich gmin. Do końca grudnia 2018 roku wydanych zostało 42 tysiące kart, z czego w samym Legionowie mieszkańcy odebrali około 10 tysięcy nośników.

Do końca stycznia na tych kartach zakodowano niemal 102 tysiące biletów. Mieszkańcy aglomeracji w dalszym ciągu bardzo chętnie korzystają z oferty. Tylko w pierwszym miesiącu 2019 roku kupili 21 959 biletów o wartości 3 459 247,50 złotych.

Najwięcej gmin zdecydowało się na III (najwyższy) poziom dopłaty, dlatego popularnością cieszą się bilety 30-dniowe normalne (9 204 sztuki) z tej właśnie grupy, a także bilety 90-dniowe normalne (2 945 sztuk). Przypomnijmy, że Bilety Metropolitalne można kodować w 21 Punktach Obsługi Pasażerów na terenie Warszawy oraz w punktach w Legionowie, Piasecznie i Łomiankach.

Chęć skorzystania z rozszerzonej oferty Warszawa+ od 1 kwietnia zadeklarowały władze Prażmowa. Wcześniej porozumienia z Zarządem Transportu podpisały 24 gminy: Piastów, Stare Babice, Wiązowna, Piaseczno, Sulejówek, Józefów, Góra Kalwaria, Wołomin, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Kampinos, Lesznowola, Kobyłka, Legionowo, Leszno, Raszyn, Nieporęt, Radzymin, Jabłonna, Zielonka, Nadarzyn, Pruszków, Konstancin-Jeziorna oraz Wieliszew. Do programu może przystąpić każda gmina aglomeracji warszawskiej.

źródło: ZTM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.