BIELAŃSKIE ZADUSZKI JAZZOWE: KUBA STANKIEWICZ QUARTET

BIELAŃSKIE ZADUSZKI JAZZOWE

Zapraszamy na koncert zespołu KUBA STANKIEWICZ QUARTET – „Young, Kaper, Wars – polscy kompozytorzy w Hollywood”, który odbędzie się 18 listopada 2021r. w Podziemiach Kamedulskich w Warszawie.

Zespół wystąpi w składzie:
Kuba Stankiewicz – fortepian
Maciej Sikała – saksofon
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja
 

Zaduszki Jazzowe w Polsce to tradycja sięgająca lat 50-tych XX wieku, pierwsze odbyły się w Krakowie już w 1954 roku.
Koncerty zaduszkowe odbywają się w listopadzie i poświęcone są zazwyczaj nieżyjącym już wybitnym artystom, którzy na trwale zaistnieli w świadomości współczesnych odbiorców.

Wyjątkowy klimat i nastrój Podziemi Kamedulskich na Bielanach szczególnie sprzyja takiej formie wspomnienia ludzi sztuki.

Na tegorocznych Bielańskich Zaduszkach Jazzowych wystąpi pianista Kuba Stankiewicz ze swoim kwartetem. Artysta znany jest z odkrycia i znakomitych interpretacji muzyki Victora Younga, Bronisława Kapera i Henryka Warsa – polskich kompozytorów, laureatów Oskarów, którzy odnieśli sukces w USA w latach 40-tych, 50-tych i 60-tych XX wieku, tworząc wiele znanych amerykańskich standardów jazzowych oraz muzykę do legendarnych holywoodzkich filmów takich jak „Bonanza”, „Bunt na Bounty”, „Lily”, „W 80 dni dookoła świata” „Flipper”.

Kuba Stankiewicz od wielu lat zajmuje niepodważalne miejsce w czołówce najlepszych polskich pianistów jazzowych. Jest absolwentem Berkley Collage of Music w Bostonie, oraz wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jego ostatnie płyty nagrywane były w Los Angeles w ramach projektu „Polacy w Hollywood”.

W Podziemiach Kamedulskich usłyszymy jazzowe interpretacje znane przeboje z przedwojennych filmów: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak” oraz jazzowe evergreeny m.in. „On Green Dolphin Street”, „Invitation”, „Stella by Starlight”, „Beautiful Love”, czy „Johnny Guitar”.
Lider kwartetu – Kuba Stankiewicz w 2018 roku wystąpił z tym programem w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku
 
BIELAŃSKIE ZADUSZKI JAZZOWE
18.11.2021 / g.19.00
Podziemia Kamedulskie ul. Dewajtis 3
Wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / decyduje kolejność przyjścia
Koncert również online, transmisja na profilu „Nasze Bielany” na Facebooku.
Koncert organizowany jest przez Dzielnicę Bielany m. st. Warszawy, Podziemia Kamedulskie oraz Agencję Koncertową Pianoart.
Patronat Medialny: Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, JazzPRESS, Jazz Forum, Nasze Bielany Online
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.