Bielański Integrator Przedsiębiorczych już działa!

UDOSTĘPNIJ
 •  
 •  
 •  
 •  

Bielański Integrator Przedsiębiorczych już działa!.

Władze Warszawy zainaugurowały działalność nowego miejsca na mapie stołecznego ekosystemu przedsiębiorczości. Przy alei Zjednoczenia 25 powstał punkt, który stworzy przyjazne warunki dla rozwoju biznesu i generowania innowacji.

– Warszawa coraz częściej pojawia się w rankingach miejsc przyjaznych dla biznesu i na mapie nowych technologicznych centrów innowacji. Odbywa się tu 17 tys. spotkań biznesowych rocznie. W mieście funkcjonuje ponad 100 przestrzeni co-workingowych, wśród nich Centrum Przedsiębiorczości Smolna, które przeszkoliło już 10 tys. przedsiębiorców – mówi Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy i dodaje – Do tego miejskiego ekosystemu dołączają teraz Bielany, które uzupełnią go o cenny wymiar lokalny.

Integrator to miejsce dla ludzi przedsiębiorczych niezależnie od tego, czy mają własną firmę, szukają inspiracji, wspólnika, czy też mają dopiero wstępny pomysł na biznes – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan i dodaje – Misją integratora jest zacieśnienie wzajemnych relacji, wsparcie przedsiębiorców na poziomie dzielnicy w załatwianiu spraw urzędowych i rozwiązywaniu problemów oraz stworzenie otwartego i przyjaznego miejsca spotkań i integracji na styku urząd, przedsiębiorcy, mieszkańcy.

Integrator oferuje bezpłatnie użytkownikom ok. 350 mkw. przestrzeni, w tym: salę integracji – przestrzeń wyposażoną w 24 biurka w systemie hot-desk, salę inspiracji – dużą modułową salę konferencyjną (do 50 osób), salę spotkań – dwie małe sale konferencyjne 4-osobowe oraz pokój konsultacji. Integrator posiada również oddzielne wejście i windę dostosowaną dla osób z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji oraz możliwość internetowej rezerwacji wizyty są dostępne na stronie: www.integrator.naszebielany.pl.

Laboratorium edukacji przedsiębiorczej

W integratorze dodatkowo będą prowadzone zajęcia z zakresu edukacji przedsiębiorczej dla uczniów i nauczycieli szkół bielańskich a także dostępne w trybie otwartym dla rodziców z dziećmi.

Podczas wakacji – w trakcie akcji „Lato w Mieście” – wychowawcy i uczniowie bielańskich szkół będą uczestniczyć w pilotażowych zajęciach prowadzonych według STEAM (skrót od Science, Technology, Engineering, Art, Math) – jednej z najwyżej cenionych metod edukacyjnych wprowadzanych do systemów oświaty w krajach o strategicznym i długofalowym podejściu do edukacji. Polega ona na łączeniu w procesach dydaktycznych pięciu głównych obszarów: nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki, łączących myślenie naukowca lub technologa z koncepcją artysty lub projektanta.

Harmonogram najbliższych wydarzeń

 • 4.07 – Indywidualne konsultacje nt. pozyskania funduszy unijnych (MJWPU)
 • 10.07 – Strategie bez schematu dla twórców i ludzi kultury, Filip Bartosz Malinowski
 • 12.07 – Pracodawco tnij koszty! Twórz etaty! + indywidualne konsultacje (Urząd Pracy)
 • 18.07 – Jak założyć i prowadzić działalność gospodarczą w pigułce (KIG)
 • 23.07 – Współczesne podejście do rozwoju rzemiosła – świadomość i marketing, Martyna Zastawna
 • 25.07 – Karta warszawiaka: korzyści dla bielańskich przedsiębiorców (CKS, Urząd Miasta st. Warsz,l Motyawy)
 • 7.08 – Czy startup może polepszać życie ludzi i działać korzystnie na klimat? Martyna Sztaba

źródło: UM Warszawa / Fot. R. Motyl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.