Bielański Dzień Ptaków 2018

Bielański Dzień Ptaków 2018.

W niedzielę, 30 września 2018 roku zapraszamy do Parku Olszyna w godz. 11.00-15.00 na kolejną edycję pikniku promującego przyrodę Bielan, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ptasiej.

W programie m.in.:

  • spotkanie z Andrzejem Kruszewiczem, ornitologiem, dyrektorem warszawskiego ZOO, który opowie o pracy warszawskiego Ptasiego Azylu i jego podopiecznych, a także o godz. 12.45 poprowadzi spacer ornitologiczny do pobliskiego olsu.
  • Dawid Kilon przeprowadzi warsztaty rysunku przyrodniczego – „Rysujemy pióra w 3D”.
  • Dla najmłodszych mamy Strefę Malucha m.in. z pluszowymi gniazdami i ścianką do pamiątkowych fotografii;
  • o godz. 14.00 Marcin Marzec z Teatru Barnaby pokaże spektakl pacynkowy pt. „Tymoteusz wśród ptaków”.

Nieodzownym elementem naszej imprezy będzie tradycyjnie pokaz sokolnika oraz prezentacja ptaków z rodziny jastrzębiowatych, sokołowatych i rzędu sów.
Ponadto dla wszystkich chętnych proponujemy szereg aktywności twórczych i technicznych m.in. zbijanie budek lęgowych i karmników, szycie ptaków z filcu czy ozdabianie toreb bawełnianych z nadrukiem ptaków.

Na swoje tematyczne stoisko zaprasza także Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bielany; zaś Wydawnictwo MULTICO oferuje sprzedaż książek przyrodniczych w atrakcyjnych cenach.

Mamy nadzieję, że każdy wyjdzie z naszego wydarzenia bogatszy o wiedzę z zakresu ekologii i ochrony przyrody, a szczególnie ochrony ptaków zamieszkujących w przestrzeni naszego miasta i naszej dzielnicy.

30 września 2018, w godz. 11.00-15.00
Park Olszyna (od ulicy Gąbińskiej)
Wstęp wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.