Biegowa jesień w Warszawie

W niedzielę 6 listopada bieg na 5 mil we Włochach, od najbliższej niedzieli nowy cykl treningów trailowych na Kopcu Moczydłowskim, a także dwa Biegi Niepodległości 11 listopada. Biegowa jesień w Warszawie zapowiada się gorąco.

Bieg Dzielnicy Włochy
Pod taką nazwą odbywa się tegoroczna edycja zawodów biegowych na nietypowym dystansie 5 mil – ok. 8 km. Biegacze wystartują przy Urzędzie Dzielnicy Włochy w niedzielę, 6 listopada o godz. 11.00. Trasa prowadzi po uliczkach dzielnicy, meta przy malowniczym Stawie Koziorożca.

Aby wziąć udział w biegu, należy do dnia 2 listopada zarejestrować się na stronie Biegu Dzielnicy Włochy(otwiera się w nowej karcie). Opłata startowa wynosi 50 zł, osoby powyżej 70. roku życia oraz osoby niepełnoletnie są zwolnione z opłat (ale muszą się zarejestrować).

Organizatorzy – Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy i fundacja Run Vegan – zachęcają też do kibicowania oraz udziału w wolontariacie.

Wielokolorowy plakat z zacznaczoną mapką biegu, medalami

Trail Warszawski – nowy cykl treningów

W niedzielę o 10.00 na Kopcu Moczydłowskim na Woli rusza Trail Warszawski – cykl treningów biegowych w krosowym terenie. Spotkania będą odbywać się co miesiąc.

Treningi organizuje sportowy oddział Ratusza – Aktywna Warszawa – razem z marką Salomon. Uczestnicy pierwszego spotkania będą mogli pod okiem trenera zrealizować tzw. kross aktywny oraz serię podbiegów. To podstawowe ćwiczenia siły biegowej przydatne dla biegaczy zwłaszcza w okresie zimowym. Pętla treningowa liczy 430 m, na każdym okrążeniu jest 25 m przewyższenia. Oprócz biegania uczestnicy będą mogli testować obuwie sportowe partnera.

Treningi są bezpłatne. Obowiązuje jednak rejestracja pod linkiem Trailu Warszawskiego(otwiera się w nowej karcie). Można również dołączyć do wydarzenia na Facebooku.(otwiera się w nowej karcie)

Mężczyzna w biegowym ubraniu wbiega pod górę, widoczne są jego plecy

Wielki Bieg Niepodległości w centrum

Na największą imprezę biegową roku nie tylko w stolicy zapowiada się Bieg Niepodległości, który zostanie rozegrany 11 listopada. Do zawodów zgłosiło się już blisko 8 tys. biegaczy. Dystans 10 km, start i meta – al. Jana Pawła II przy ul. Stawki.

Bieg współorganizuje Aktywna Warszawa (w imieniu Ratusza) i Fundacja Maraton Warszawski. Na zawody zgłosiło się już 7,5 tys. osób. Zapisy wciąż trwają – stronie internetowej Biegu Niepodległości(otwiera się w nowej karcie) do 10 listopada.

Albo mniejszy w Białołęce

Również 11 listopada odbędzie się rozgrywany już od 24 lat Bieg Niepodległości w dzielnicy Białołęka. Dorośli startują w nim na 5 km, są też liczne bieg dla dzieci. Maluchy z rocznika 2017 (lub młodsi) wystartują na dystansie 300 m, starsze dzieci na 600 m, a nastolatki na 1000 m.

Można się zapisywać na stronie internetowej(otwiera się w nowej karcie). Dzieci i seniorzy 70+ startują bezpłatnie. Pozostałych uczestników obowiązuje 20-złotowa opłata na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Warszawa-Białołęka.

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama