Biegnij Warszawo już w niedzielę

Biegnij Warszawo już w niedzielę

4 października odbędzie się kolejna edycja rywalizacji biegowej „Biegnij Warszawo”. Wydarzenie jest współfinansowane przez m.st. Warszawa.

„Biegnij Warszawo” to wydarzenie, który od lat znajduje się w kalendarzu wielu biegaczy. Stał się biegową tradycją oraz dowodem, że miejska aktywność fizyczna wcale nie zanikła. Projekt, który pod anglojęzyczną nazwą RUN WARSAW miał pomóc w aktywizacji społeczeństwa, dzisiaj stał się nieodzownym elementem realizacji kalendarza biegowego wielu tysięcy biegaczy.

XI edycja kultowego „Biegnij Warszawo” to projekt, który ukazuje formę biegową jako element życia miejskiego, narzędzie do promocji akcji społecznych oraz sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego.

Harmonogram wydarzenia:
09:00 – Otwarcie biura imprezy. Stadion Agrykola
10:00 – Otwarcie szatni
10:00 – Otwarcie imprezy
10:15 – Rozgrzewka do biegu
10.50 – Przejście na start. Al. Hopffera
11:00 – Start Biegnij Warszawo 2020 – Meta: ul. Agrykola
11:30 – Start 2 serii
12:20 – Start 3 seria
13:20 – Wręczanie nagród
13:30 – Zakończenie imprezy Stadion Agrykola

Możliwe utrudnienia w ruchu

Na czas organizacji biegu zamknięte będą m.in. ul. Belwederska, Al. Ujazdowskie i Myśliwiecka.

Start i meta zlokalizowane będą przy ul. Agrykola. Uczestnicy „Biegnij Warszawo” wystartują o godz. 11.00 i pokonają dwie pętle po 5 kilometrów. Ulice na trasie biegu będą wyłączone z ruchu w godz. 10.30-15.00. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami: Agrykola, alejami parku Łazienki Królewskie, Gagarina (jezdnia do skrętu w prawo), Belwederską, Al. Ujazdowskimi (jezdnia w kierunku centrum), Piękną, Myśliwiecką do mety przy ul. Agrykola.

W czasie biegu wyłączona z ruchu będzie ul. Belwederska na odcinku od skrzyżowania z ulicami Gagarina i Spacerową do ul. Klonowej. Nie będzie można skręcić w prawo z ul. Gagarina w ul. Belwederską, a jadący ul. Belwederską od strony Wilanowa będą musieli skręcić w ul. Gagarina lub ul. Spacerową. Z kolei z Al. Ujazdowskich trzeba będzie skręcić w prawo w ul. Klonową.

W Al. Ujazdowskich utrzymany będzie jeden kierunek ruchu – jednym pasem będzie można pojechać w stronę al. Szucha lub ul. Klonowej. Z al. Szucha będzie można skręcić tylko w prawo. Nie będzie można zjechać z Trasy Łazienkowskiej w Al. Ujazdowskie, natomiast jadący ul. Piękną (od strony Mokotowskiej) będą musieli skręcić w Al. Ujazdowskie. 

Przez cały dzień nie będzie można zaparkować na ul. Myśliwieckiej. Zakończenie imprezy planowane jest ok. godz. 15.00.

W czasie trwania imprezy swoje trasy zmienią autobusy linii: 107, 108, 116, 159, 162, 166, 180, 195, 222, 503.

Wydarzenie „Biegnij Warszawo” jest współfinansowane przez m.st. Warszawa.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.