„Bieg Konstytucji 3 Maja” Warszawa 2019

„Bieg Konstytucji 3 Maja” Warszawa 2019.

To już 29. odsłona Biegu Konstytucji 3 Maja, z którym zmierzy się aż 8000 biegaczy, a wśród nich dzieci w 700-metrowym „Biegu z maskotką” oraz zawodnicy nordic walking. Rejestracja powoli dobiega końca. Na nieco ponad tydzień przed biegiem została pula 1000 pakietów startowych.

Od wielu lat Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć” zajmuje kluczowe miejsce w kalendarzu wydarzeń sportowych odbywających się w naszym mieście. Ten cykl biegów to nie tylko sportowa rywalizacja, rekordy czy sprawdzian sprawności fizycznej. To przede wszystkim lekcja historii i okazja do uczczenia w wyjątkowy sposób tak ważnych wydarzeń w historii naszego kraju i Warszawy – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy i dodaje. – Cykl trzech patriotycznych biegów już za kilka dni rozpocznie 29. Bieg Konstytucji 3 Maja. W tym roku na uczestników całej triady czeka wyjątkowy medal, który powstanie po złączeniu medali ze wszystkich trzech biegów, tworząc niepowtarzalny kształt granic Polski i Warszawy – jej biegowej stolicy. 

Zostało już tylko 1000 pakietów startowych!
W środę, 24 kwietnia, zapisanych było już ponad 7000 zawodników. Limit biegaczy wynosi 8000 – łącznie z uczestnikami „Biegu z maskotką”.  By znaleźć się na liście startowej wystarczy założyć konto i wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl lub zapisać się osobiście w biurze zawodów, zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (sala im. S. Kisielewskiego). 

W tym roku, aby zapisać się online na bieg należy od razu opłacić pakiet startowy opcją przelewu bezpośredniego. Pakiet można odebrać osobiście do 2 maja w biurze zawodów.

Uwaga! W dniu biegu, tj. w piątek, 3 maja, biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych zostaną przeniesione pod trybunę główna stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3) i będą do dyspozycji tylko dla osób spoza Warszawy. Zapisy i odbiór pakietów będą możliwe w godzinach 8.00-9.00.

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i koszulkę techniczną. 

Trasa biegu
W tym roku na trasie, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 r., zmierzy się aż 8 tysięcy uczestników. Biegowi głównemu towarzyszyć będą zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „8. Biegu z maskotką”.

Zawodnicy wystartują w piątek, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Matejki, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Trasa jest atestowana przez PZLA. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut. 

Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

W tym sezonie na uczestników Biegu Konstytucji 3 Maja czeka dodatkowa, ale nie jedyna motywacja, aby wziąć udział w całej Warszawskiej Triadzie Biegowej. Każdy zawodnik, który ukończy tegoroczny cykl biegowy otrzyma trzy medale, które złożone w całość stworzą kształt granic Polski i Warszawy.

Specjalne medale to nie jedyna niespodzianka. Przygotowana będzie również klasyfikacja generalna całej Warszawskiej Triady Biegowej (z podziałem na dystanse).

Atrakcje dla młodych zawodników
Organizatorzy przygotowali też atrakcje dla najmłodszych biegaczy. Po raz ósmy wystartuje „Bieg z maskotką”. W odpowiedzi na duże zainteresowanie na dzieci czeka aż 1000 pakietów startowych. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest start ze swoją ulubioną maskotką. Dzieci rozpoczną zmagania o godz. 10.30, bezpośrednio przed biegiem głównym. Młodzi zawodnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2007 – 2010, 2011 i młodsi.

Po raz pierwszy po przekroczeniu linii mety najmłodsi zawodnicy otrzymają specjalnie przygotowane dla nich medale oraz maskotkę żyrafę.

Szczegółowe informacje oraz regulamin 29. Biegu Konstytucji 3 Maja znajdują się tutaj oraz na portalu Facebook.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.