Bibobit/Osiecka na zakończenie sezonu w Pokój na lato

Bibobit/Osiecka na zakończenie sezonu w Pokój na lato

W piątek, 26 sierpnia na zakończenie sezonu w Pokój na lato odbędzie się koncert poznańskiego zespołu Bibobit!

Liderem jest Daniel Moszczyński, któremu towarzyszy sekstet złożony z perkusji, gitary basowej, pianina, instrumentów klawiszowych, saksofonu i trąbki. Ich muzyka to kompilacja jazzu z elektroniką, funkiem i groove. Debiutancki album „Podróżnik”, w którym gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak doprowadził do eksplozji koncertów i udziału w festiwalach muzycznych tj. Orange Festival, Pol’and Rock Festival, Męskie Granie, na którym w 2019 r. otrzymali nagrodę w konkursie Męskie Granie Young.

W 2021 r. nagrali drugą płytę pt. „Co na to czas” – to ich interpretacja tekstów Agnieszki Osieckiej, zaprosili kwartet smyczkowy i w swoim wykonaniem radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę mistrzyni słowa.

To będzie wysokoenergetyczny, elektryzujący i (także dosłownie) poruszający spektakl. W tej podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie, bo to jej głos jest narratorem tego przedsięwzięcia. Na bazie koncertu powstał wydany w październiku, w 85-ta rocznicę urodzin Osieckiej album BIBOBIT/OSIECKA „Co to za czas”. Album miał świetne recenzje i zyskał miano trzeciej najlepszej płyty 2021 r. portalu onet.pl, była płytą tygodnia w Radio 357 i Radio Nowy Świat.


26 sierpnia, godz. 20:00
ul. Grzybowska 79

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Liczba osób jest ograniczona, co oznacza, że uczestniczyć będzie mogło tyle osób, ile pomieści nasza zielona skarpa
FB-klik