Bezpłatne rejsy po Wiśle „Wiślane prądy kulturalne”

Bezpłatne rejsy po Wiśle „Wiślane prądy kulturalne”.

60 kulturalnych minut na Wiśle, czyli bezpłatne rejsy dla każdego.

Od 15 maja 2017 roku do końca wakacji Fundacja Wisła Warszawie zaprasza na dwa bezpłatne, godzinne rejsy w ramach programu Wiślane prądy kulturalne. W maju i czerwcu od poniedziałku do piątku ruszamy o 15:30 (rejs 1) i 17:00 (rejs 2) – w lipcu i sierpniu godziny pozostają bez zmian, a rejsy odbywać się będą przez cztery dni w tygodniu – od wtorku do piątku. Naszą przystanią jest jedyny lokal pływający w Polsce – MIEJSCE na początku Portu Czerniakowskiego (ul. Zaruskiego 1). Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Już dziś zarezerwuj miejsce dla siebie, rodziny i znajomych dla wszystkich, którzy uwielbiają pływać i chcą poznać Warszawę z pokładu nowoczesnej, a jednocześnie nawiązującej do historii żeglugi, drewnianej i bezpiecznej łodzi motorowej Inna Bajka. Bezpłatne rejsy po królowej polskich rzek odbywać się będą z przewodnikiem, który w czasie każdego rejsu będzie opowiadał o:

  • historii i kulturze miasta – ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia rzeki Wisły dla tożsamości Warszawy

  • tradycjach żeglugi wiślanej

  • bezpiecznym zachowaniu się na wodzie i nad wodą, ze szczególnym naciskiem na specyfikę warszawskiego odcinka Wisły

  • zasadach odpowiedzialnego korzystania z walorów przyrodniczych warszawskiej Wisły.

Organizatorzy wytyczyli najpiękniejszą możliwą trasę każdego rejsu. Wypływając z przystani w MIEJSCU na samym początku Portu Czerniakowskiego uczestnicy popłyną w okolice Wału Miedzeszyńskiego, gdzie znajdują się urządzenia hydrotechniczne i ujęcie wody Gruba Kaśka. Z tego miejsca rozciąga się też piękny widok na całą stolicę. Będziemy także płynąć pod warszawskimi mostami, po lewej stronie podziwiając Warszawę, nowoczesne Centrum Nauki Kopernik, odremontowane wiślane bulwary, a po prawej wejście do portu praskiego i nieuregulowany, dziki brzeg Wisły objęty programem Natura 2000. Rejs w dół rzeki kończymy pokazując rafę oraz wejście do dawnego portu wojennego Cytadela i wracamy do Portu Czerniakowskiego.

Więcej informacji o projekcie oraz system rezerwacji dostępne na stronie www.wislawarszawie.org, a także za pośrednictwem e-mail rejsy@wislawarszawie.org.


15 maja 2017 do końca wakacji
Miejsce: Port Czerniakowski – MIEJSCE ul. ul. Zaruskiego 1

Godziny:

W maju i czerwcu od poniedziałku do piątku ruszamy o 15:30 (rejs 1) i 17:00 (rejs 2) – w lipcu i sierpniu godziny pozostają bez zmian, a rejsy odbywać się będą przez cztery dni w tygodniu – od wtorku do piątku.

źródło: informacja prasowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.