Bezpieczny transport pionowy – Jakie rodzaje wind możemy wybrać do swojej firmy?

Bezpieczny transport pionowy

Producenci dźwigów osobowych i wind towarowych w Polsce oferują wiele rodzajów urządzeń dźwigowych, które można z powodzeniem wykorzystać do usprawnienia transportu pionowego w przedsiębiorstwie. Montaż windy towarowej w budynku zapewnia efektywne i bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich potrzeb związanych z podnoszeniem i opuszczaniem ciężkich przedmiotów. Z całą pewnością, obecnie produkowane dźwigi osobowe i platformy towarowe to skuteczny sposób na unowocześnienie transportu pionowego.

Jeśli Twoja firma nie może się obejść bez windy i zastanawiasz się – jakiego typu urządzenia potrzebujesz, bo nie wiesz, w czym możesz wybrać – zapraszam Cię do zapoznania się z moim krótkim tekstem. Postaram się przybliżyć Ci temat – montaż dźwigu w firmie i rodzaje wind w Polsce.  

 • Projekt windy w firmie
 • Producent dźwigów – konsultacje przed montażem
 • Polskie windy – rodzaje dźwigów do firmy
 • Podsumowanie

Projekt windy w firmie

Jeśli instalacja dźwigu w budynku firmy jest koniecznie potrzebna, producent wind może szybko dostarczyć Ci urządzenie dźwigowe. W Internecie jest wiele ofert, ale samo przejrzenie dostępnych projektów, gdzie pojawiają się niezrozumiałe dane techniczne może nie wystarczyć. Warto wiedzieć, że dźwigi osobowe, windy towarowe i platformy dla niepełnosprawnych nie kupuje się przez przycisk “kup teraz”. 

Montaż windy w budynku jest zawsze poprzedzony specjalistyczną konsultacją, podczas której, bierze się pod uwagę m.in.: wymagania budowlane, analizę ruchu i tzw. profil użytkowników windy. Wszystkie kwestie dotyczące windy w firmie, takie jak – czy z windy będą korzystali ludzie, jaka będzie wysokość podnoszenia, udźwig, ilość przystanków, wymiar kabiny – będą dogłębnie analizowane. 

Jeśli chodzi o samo wykończenie windy osobowej i towarowej, takie jak: sufit, ściany, podłoga i drzwi kabiny windy można je w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Walory estetyczne dźwigu, które sprowadzają się do wyglądu i stylu, są niezwykle istotne w takich miejscach jak np.: hotel, restauracja, ośrodek spa czy też nowoczesny salon samochodowy. Zanim zdecydujesz się na instalację sprzętu dźwigowego w firmie, musisz ustalić swoje praktyczne wymagania i poznać ograniczenia swojego lokalu, bez tych informacji nie możesz przejść dalej. 

Producent dźwigów – konsultacje przed montażem

Przed przygotowaniem projektu windy, producenci urządzeń dźwigowych zawsze przeprowadzają szczegółowe rozpoznanie na miejscu. Planując montaż dźwigu, w pierwszej kolejności biorą oni pod przestrzeń wewnątrz budynku. Dlaczego jest to tak ważne? Dla wyjaśnienia, należy dodać, że nowe budynki takie jak: hale magazynowe czy obiekty handlowe są w stanie z łatwością pomieścić szyb windy. Jednak starsze nieruchomości mogą czasami mieć ograniczoną przestrzeń dla większych zmian, takich jak wspomniana konstrukcja szybu. W tym przypadku, winda zewnętrzna lub podnośniki platformowe może okazać się odpowiednim rozwiązaniem.

Przy wyborze windy istotne znaczenia ma również jej przeznaczenie, tzn. kto będzie z niej korzystał. Od tego, czy dźwig będzie przewoził ludzi czy towary będą zależne funkcje, które może mieć winda i inne dodatkowe opcje uwzględnione w jej specyfikacji. Załóżmy na przykład, że zlecisz montaż platformy dla niepełnosprawnych w domu opieki lub w przychodni, w miejscu, w którym osoby starsze, z ograniczeniami ruchowymi będą z niej korzystać samodzielnie. W takim przypadku automatyczne przyciski do windy znacznie ułatwią obsługę podnośnika.

Polskie windy – rodzaje dźwigów do firmy

Największe firmy dźwigowe w Polsce świadczą usługi dla biznesu i w swojej bardzo specjalistycznej ofercie mają rozmaite dźwigi. Pokrótce, rodzaje wind to m.in.:

 • dźwig osobowy, 
 • winda osobowo-towarowa, 
 • dźwig towarowy,
 • platforma dla niepełnosprawnych, 
 • winda towarowa zewnętrzna,
 • winda magazynowa,
 • winda szpitalna, 
 • winda meblowa,
 • dźwig garażowy (winda do przewozu samochodów)
 • mały dźwig gastronomiczny,
 • winda śrubowa, 
 • podnośnik nożycowy.

Podsumowanie:

Na zakończenie warto przypomnieć, że windy w Polsce muszą spełniać określone przepisy, normy unijne i wymagania budowlane. Z tego właśnie powodu, podczas wyboru sprzętu podnoszącego do firmy, oprócz rozważenia rozmiaru, prędkości i udźwigu, musisz wziąć pod uwagę funkcje bezpieczeństwa.  Wszystkie te czynniki wpływają na dostępny wybór i prawdopodobny koszt windy.

/artykuł sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.