Bemowska Biblioteka uruchomiła usługę czytania e-prasy

Bemowska Biblioteka uruchomiła usługę czytania e-prasy 

Wszyscy użytkownicy bemowskiej Biblioteki Publicznej, którzy posiadają aktywne konto biblioteczne, będą mogli czytać e-prasę  na swoich urządzeniach mobilnych – telefonie, tablecie czy komputerze. To nowość na rynku bibliotecznym. Biblioteka oddała do dyspozycji aż 15 tytułów, każdy w liczbie od 2 do 10 egzemplarzy.
 
Obecnie dostępne tytuły to: „Auto Świat”, “Dziennik Gazeta Prawna”, “Fakt”, “Forum”, “Gazeta Wyborcza”, “Moje Mieszkanie”, “Mój Piękny Ogród”, “Newsweek Polska”, “Polityka”, “Przegląd Sportowy”, “Sieci”, “Tygodnik Do Rzeczy”, “Tygodnik Powszechny”, “Viva!”, “Zwierciadło”.
 
Liczba wypożyczonych egzemplarzy e-prasy zależy od limitu konta. E-prasę można wypożyczać na 2 dni, następnie użytkownik jest zobowiązany do skasowania pliku.
 
Usługa została zaprojektowana w wyjątkowo nowoczesny sposób.  Na swojej przeglądarce internetowej Czytelnik ma do niej szybki dostęp. Widok dostosowany jest do każdego urządzenia mobilnego, z boku znajduje się podgląd na pozostałe strony. Podczas przeglądania można usłyszeć nawet dźwięk przeglądania stron, których wielkość da się skalować. To rozwiązanie zostało przygotowane z myślą o osobach słabowidzących. Na tę chwilę największym zainteresowaniem Czytelników cieszą się tygodniki i miesięczniki. Do oferowanych obecnie tytułów w miarę upływu Biblioteka będzie dodawać tytuły dostosowane do potrzeb zgłaszanych przez Czytelników.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.