Barwy Orientu 2021

W ramach cieszącego się sympatią widzów cyklu spotkań „Barwy Orientu” zapraszamy na trzy muzyczne wydarzenia, które odbędą się na dziedzińcu pałacu Pod Blachą.
Program wydarzeń
11 czerwca, godz. 20.45
Warsztat tańca z wachlarzami bojowymi Prowadzenie: Julia Bui
Taniec z wachlarzami bojowymi, to autorski styl Julii Bui-Ngoc i Katarzyny Stefanowicz. Łączy on energię i precyzję wschodnich sztuk walki, harmonię Tai Chi z subtelnością tańca współczesnego. Czerpie inspirację z piękna i magii kobiecego ciała, wydobywa jego ukrytą moc. Wachlarze bojowe to sekretna broń kobiet Dalekiego Wschodu. W świecie rządzonym przez mężczyzn podkreśla ich delikatność, dając poczucie siły i pewności siebie.
 
11 czerwca, godz. 21.30

Spektakl „TAO – Droga Smoka”
Premiera spektaklu tanecznego z towarzyszeniem muzyki na żywo, stworzonego przez zespół samych kobiet, 14 artystek wizualnych, tancerek oraz muzyczek, które na co dzień stanowią wspierającą się społeczność związaną ze Szkołą Tańca z Wachlarzami Bojowymi. Artystki spotykają się na Drodze Smoka bez względu na to, skąd pochodzą, co robią, w co wierzą, by mówić o uniwersalnych wartościach, jak np. nasze prawa, troska o klimat czy solidarność z grupami osób, które potrzebują wsparcia.

Tematyka przedstawienia zainspirowana została ponadczasowymi koncepcjami Laozi – legendarnego twórcy filozofii taoistycznej, opiera się na tekstach z VI w. p.n.e we współczesnych tłumaczeniach. W warstwie fabularnej spektakl przedstawia historię Smoka, skromnego bibliotekarza na dworze króla z dynastii Zhou, który w życiu kieruje się własną drogą – tao. Kiedy postanawia opuścić królestwo, na granicy zatrzymuje go Strażniczka i rozkazuje mu spisać całą swoją mądrość. Opowieść Smoka staje się podstawą ponadczasowej księgi taoizmu – „Daodejing”.
W tym muzycznym spektaklu filozofia Wschodu skontrastowana została z największymi problemami współczesnego Zachodu. Mocno wybrzmiewa napięcie pomiędzy potrzebą harmonii, a chaosem, pędem oraz nieposkromioną żądzą władzy i posiadania.
„TAO – Droga Smoka” to spektakl ciekawy wizualnie, wypełniony kobiecą energią i jednością.
Zapraszamy na wieczór pełen emocji!
Wstęp wolny
16 lipca, godz. 20.00
Pokaz muzyczny „Poprzez dym”
Wystąpią: La Bogusha i Cristo Osorio

13 sierpnia, godz. 20.00
Koncert „Muzyka Czterech Stron Wschodu”
Wystąpi: zespół Dikanda
 
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.