Bartosz Gardocki w Ogrodzie przez lato

Szczęście na prywatnej mapie każdego z nas znajduje się pod trochę innym adresem. Trudno przewidzieć, ile czasu zajmie dojazd na miejsce. Bez wątpienia liczy się towarzystwo. O szukaniu swojej drogi i otwartości na to, co przynosi życie, porozmawiamy z Bartoszem Gardockim – taksówkarzem i reporterem. Punktem wyjścia do naszego spotkania będzie jego książka „Kurs na ulicę Szczęśliwą” (wyd. Dowody na Istnienie).  Z autorem rozmawiać będzie Weronika Wawrzkowicz / Rozmawiam, bo lubię.

Zapraszamy do ogrodu Muzeum Władysława Broniewskiego na inaugurację literackiej części programu „Ogród przez lato”.
23 lipca (piątek) godz. 19:00, ogród Muzeum Władysława Broniewskiego, ul. J. Dąbrowskiego 51 w Warszawie.

– „Na przekór uniesionym brwiom moich bliskich posłuchałem intuicji, poszedłem za głosem serca i wsiadłem do taksówki – pisze Gardocki. – Umęczony ciężarem odpowiedzialności dotychczasowych obowiązków, wykańczającym stresem, a przede wszystkim poczuciem beznadziei i bezcelowości wykonywanej pracy, marzyłem o zajęciu, przy którym nie będę musiał wciskać nikomu kitu jak do tej pory. Kitu, pod którym musiałem podpisywać się własnym nazwiskiem.”

Autor „Kursu na ulicę Szczęśliwą” jest absolwentem Polskiej Szkoły Reportażu. Pisze tak, że czytelnik ma wrażenie, że siedzi w taksówce i przysłuchuje się historiom pasażerów. W wielu z nich odnajdzie własne radości, lęki, rozczarowania i tęsknoty.

Niewielka przestrzeń samochodu staje się miejscem ogromnej szczerości. Wsiadasz, wysiadasz, po drodze zrzucasz z siebie ciężar trudnych emocji, jesteś sobą.  Przez pięć lat w najlepszym zawodzie świata – jak o byciu taksówkarzem pisze Gardocki – jego samochodem jechało ok. 15 tysięcy osób.
Wśród tych, którzy spędzili z nim fragmenty swojej codzienności, znaleźli się m.in.: Tomasz Stańko, Zbigniew Wodecki, Henryk Wujec. Gardocki dzieli się z czytelnikiem fragmentami rozmów, które od tej pory stają się wspólne, pomagają ustalić życiowy kurs.

Weronika Wawrzkowicz – dziennikarka, twórczyni kanału Rozmawiam, bo lubię (YouTube), współautorka książki „Lizbona. Miasto, które przytula”, stała felietonistka „Magazynu Filmowego”.

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.