Baltona otworzyła największy sklep wolnocłowy na Lotnisku Chopina

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

W styczniu 2019 roku PHZ Baltona otworzyła największy sklep wolnocłowy na Lotnisku Chopina. Tym samym spółka zakończyła około 70 proc. inwestycji prowadzonej na Okęciu. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i zakończą się na wiosnę tego roku.

2018 rok był dla Baltony intensywny pod względem realizowanych inwestycji. Spółka otworzyła swoje sklepy na lotniskach w Tallinie i we Wrocławiu, a także zakończyła większość z 14 adaptacji prowadzonych na Lotnisku Chopina. Uwieńczeniem dotychczasowych prac jest otwarcie największego sklepu wolnocłowego, tuż za strefą bezpieczeństwa w Terminalu 2. Koszty adaptacji flagowego sklepu pochłonęły niemal połowę budżetu przeznaczonego na inwestycję na Okęciu, czyli przeszło 20 mln zł. Liczący 1200 m2 sklep Baltona Duty Free to inwestycja zachwycająca i spektakularna. Największy sklep zaskakuje niespotykaną dotąd na lotniskach w tej części Europy multimedialnością, chociaż największe niespodzianki są przewidziane na oficjalne otwarcie. W inwestycji wykorzystano kilkaset tysięcy diod, kilometry kabli sygnałowych i listew diodowych. Wszystko to stworzy niezwykłe przedstawienie barw, świateł i dźwięków. Sam sufit składa się aż z 1500 elementów dekoracyjnych, które będą współgrały z treścią wyświetlaną na wstęgach i pojedynczych ekranach.

„Inwestycja na Okęciu, to kolejne, po Tallinie i Wrocławiu adaptacje stworzone przez międzynarodowy zespół doświadczonych projektantów – komentuje Piotr Kazimierski, prezes Zarządu spółki Baltona. – Postawiliśmy na nowoczesność i multimedialność nie tylko ze względów estetycznych, ale także po to, aby ułatwić klientom dostęp do informacji o najlepszych promocjach i ofertach. Zespół obsługujący pasażerów w nowo otwartym Multistore codziennie przekazuje nam pozytywne opinie pasażerów, którzy są pod wrażeniem uzyskanego efektu. To dla mnie najlepsze wyróżnienie i powód do dumy. Tym bardziej, że Lotnisko Chopina jest wizytówką naszego kraju”.

Otwarcie największego sklepu Baltona Duty Free, jak i prace prowadzone na pozostałych powierzchniach handlowych zgodne są z zakładanym przez spółkę harmonogramem, a całość inwestycji zakończona zostanie na wiosnę tego roku. Docelowo Baltona będzie operatorem 4 sklepów Duty Free, 3 butików oraz 7 sklepów typu „convenience”. Multistore Baltona Duty Free jest 11-tym sklepem otwartym od momentu rozpoczęcia prac adaptacyjnych.

Źródło: Baltona

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.