Bądź EKO z Regatta Great Outdoors

Bądź EKO z Regatta Great Outdoors

Większość producentów w wytwarzaniu odzieży sportowej stosuje pochodne ropy naftowej.  Substancje te są powszechnie znane jako toksyczne i większość z nich znajduje się na czerwonej liście Unii Europejskiej , która w najbliższych latach wprowadzi prawny zakaz stosowania części z nich. Grupa Regatta Great Outdoors jako pierwsza zrezygnowała i znalazła alternatywę dla PFOA –  kwasu perfluorooktanowego poprawiającego m.in. wodoodporne właściwości produktów.

Pierwszym producentem odzieży, który zrezygnował z zastosowania PFOA jest grupa Regatta Great Outdoors, do której należą marki : Regatta, Dare 2b i Craghoppers. Uznawana jest aktualnie za najbardziej ekologicznego producenta odzieży outdoorowej.
Każdy z dostawców i producentów, z którym  firma współpracuje, przechodzi weryfikację pod kątem produkcji ekologicznej i utylizacji odzieży.

Chcąc rozbudzić świadomość konsumentów Regatta zorganizowała akcję Bądź EKO z Regattą, w której zachęca do przynoszenia do swoich sklepów zużytej odzieży oraz obuwia outdoorowego, które utylizuje w bezpiecznych dla środowiska warunkach. Każdy kto przyniesie rzeczy do utylizacji, otrzymuje 30% rabatu na zakup nowych produktów marki Regatta, Dare 2b lub Craghoppers.

We współpracy z firmą Remedis rzeczy rozdzielane są na takie, które można poddać recyclingowi oraz takie, które są odpadem
i w specjalnej spalarni w kilku tysiącach stopni ulegają utylizacji. Tym sposobem uzyskiwana jest energia elektryczna i ciepło, które zasilają centralne ogrzewanie. Pozostałe rzeczy dzięki procesowi recyclingu są wykorzystywane ponownie.

Akcją objęte są produkty marki Regatta, Dare2B, Craghoppers, przecenione nie więcej niż 50 % od ceny pierwotnej.
30% – owego rabatu na cały zakup/paragon (dotyczy całego asortymentu w sklepie, objętego akcją, poza markami obcymi), jeżeli klient przyniesie starą odzież lub obuwie sportowe / outdoorowe : starą kurtkę, stare spodnie, softshell, buty, koszulki techniczne.
Klienci mogą przynieść produkty dowolnych marek sportowych/outdoorowych. Nie muszą to być jedynie produkty marek Regatta, D2B, Craghoppers.
Klienci są zobowiązani przynosić jedynie odzież i obuwie outdoorowe/sportowe. Akcesoria nie są podstawą do udzielenia rabatu. Tylko dzięki przekazaniu tego typu odzieży, mogą otrzymać rabat – 30 %

Aby uzyskać rabat 30% odzież do utylizacji należy przynosić do wszystkich sklepów Regatta Great Outdoors do końca marca 2016 roku. Po tym terminie pojemniki będą stały bezterminowo, ale promocja nie będzie obowiązywała.

Odnośnik do wydarzenia na stronie Organizatora
Regulamin wydarzenia

Adresy sklepów w Warszawie

CH Factory Annopol
ul. Annopol 2, 

Factory Ursus
Czerwca 1976 r. 6

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.